یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۱

رییس بنیاد شهید:

روایت حماسه باعث حفظ تمدن فکری و اعتقادی می‌شود

معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: روایت حماسه باعث حفظ تمدن فکری و اعتقادی می‌شود، راویان خود را روایت نمی‌کنند هر چندکه خودشان نیز قابلیت روایت شدن دارند.

حماسه

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، امیر حسین قاضی زاده هاشمی روز یکشبه در نخستین اجلاسیه «۳۰۰۰ پیام آور ایثار» که به صورت وبیناری در سرار کشور  برگزار شد، با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس برگرفته از مکتب امام حسین (ع) است تصریح کرد: توجه به راویان فرهنگ ایثار و شهادت یک ضرورت است.

وی افزود: حضرت امام خمینی (ره) فرمودند «این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است»، محرم و صفر نماد روایتگری در تاریخ است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: در زمان حیات اهل بیت علیهم السلام مسلمانان در انزوا بودند و راویان پیام را به ائمه اطهار علیهم السلام منتقل می‌کردند.

قاضی زاده هاشمی گفت: دشمن برای جدایی نسل جوان از انقلاب اسلامی سرمایه گذاری زیادی کرد اما کاروانهای راهیان نور آن را شکست داد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد: تربیت شدگان مکتب اباعبدالله الحسین (ع) باید به جهان معرفی شوند.

راویان ایثار کاری بزرگ و مقدس انجام می دهند

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز در این اجلاسیه با تسلیت اربعین اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: در حوزه راهیان نور و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت آمادگی هرگونه همکاری با بنیاد شهید و امور ایثارگران را داریم. راویان کار بزرگ و مقدسی انجام می دهند.

سردار بهمن کارگر، افزود: در هشت سالی که توفیق خدمت در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع نصیبم شده است مقام معظم رهبری همواره تاکید دارند، نگذارید جنگ فراموش شود و از تحریف آن جلوگیری کنید. راویان ایثار در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری قدم بر می دارند که بسیار ارزشمند است.

سه هزار روای از جامعه ایثارگری هستند

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز گفت: سه هزار راوی از جامعه ایثارگری هستند؛ پیام آوران ایثار بستر خوبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت محسوب می‌شوند که باید از تخصص آنها بهره‌مند شویم.

سردار یعقوب سلیمانی اظهار کرد: این برنامه قرار بود در زمان دیگری برگزار شود اما قسمت این شد که همزمان با اربعین اتفاق بیفتد. پیام آوران ایثار بستر خوبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند که باید از آنها استفاده شود.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری بر اهمیت فعالیت راویان تاکید دارند. سه هزار راوی از جامعه ایثارگری فعالیت دارند.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: امروز سفیران بنیاد شهید و امور ایثارگران تحت عنوان کاروان جانبازان و خانواده های معظم شهدا در مسیر پیاده روی اربعین فرهنگ ایثار و شهادت را به جهانیان منتقل می کنند. 

سردار سلیمانی ادامه داد: جلوه های معنوی و ایثار شهدای دفاع مقدس امروز هم ادامه دارد و در شهدای مدافع حرم و همچنین مدافع سلامت قابل مشاهده است.

وی گفت: ایثارگری در بزرگمرد کوچک اندام، علی لندی تجسم یافت. علی لندی نشان داد نوجوانان امروز کم از شهید فهمیده، بالازاده، کرجو و محمدی ندارند.

در بخشی از این اجلاسیه، کتاب «روزگار بی تکرار» توسط دکتر سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و داوود نورچه ای مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران رونمایی شد.

همچنین در پایان این مراسم تعدادی از راویان ایثار؛ محمدحسن حمزه، سید جعفر دعوتی، فاطمه حمیدی فرد، سید اسماعیل سید حسین پور، عباس رنجبر ناصر آبادی، حسین یکتا، محسن فلاح، علی فضلی، فروزفر، حجت الاسلام والمسلمین دارانی و حجت الاسلام والمسلمین صادقی تجلیل شدند.

نظر شما