۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷
کد خبر: 770602

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: گرد و خاکی که امروز تهران را دربرگرفته است، به علت وزش باد و خشک بودن محیط اطراف است و از صبح فردا شرایط بهتر می‌شود.

کاهش گرد و خاک تهران از صبح فردا

به گزارش قدس آنلاین، محمد اصغری درباره گرد و خاکی که هم‌اکنون تهران را دربرگرفته است، گفت: این گرد و خاک به علت وزش باد و خشک بودن اطراف رخ داده است که موجب خیزش گرد و خاک شده است.

وی ادامه داد: این شرایط در حال حاضر در استان‌های قم، مرکزی، قزوین، البرز و سمنان نیز وجود دارد و پیش‌بینی می‌کنیم از صبح فردا این گرد و خاک به تدریج کاهش یابد.

وی افزود:‌ امروز در استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و کاهش دما را داریم، همچنین در شمال‌شرق و شرق کشور و استان‌های سمنان، تهران، البرز، قم، خوزستان و بوشهر وزش باد شدید و گرد و خاک ادامه دارد.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز آینده ۵ مهر در ارتفاعات استان‌های ساحلی خزر و استان‌های شمالی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

اصغری افزود: روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری در شمال آذربایجان شرقی و اردبیل رگبار و رعد و برق و در گیلان و مازندران بارش پراکنده داریم.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در سه روز آینده در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: روزهای پنج‌شنبه جمع هفته جاری در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و کاهش دما پیش‌بینی می‌شود و دریای خزر هم مواج است.

وی اضافه کرد: روزهای پنج‌شنبه و جمعه هفته جاری سامانه بارشی که روی اقیانوس هند شکل گرفته است به سواحل دریای عمان و جنوب سیستان و بلوچستان نزدیک می‌شود و در این نواحی سبب افزایش ابر، وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق و مواج شدن دریا خواهد شد.

اصغری درباره وضعیت تهران گفت: روز آینده آسمان تهران صاف گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۲۸ و ۲۰ درجه خواهد بود.

وی گفت: روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۴۱ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای ۳ درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

منبع: فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.