مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر» سوریه ادعا کرد که بامداد امروز، یک فروند هواپیمای ناشناس، منطقه مرزی سوریه و عراق در نزدیکی البوکمال را بمباران کرد.

حمله هوایی به نوار مرزی عراق و سوریه

به گزارش قدس آنلاین، همزمان با تشدید درگیری‌ها در شمال سوریه طی چند روز اخیر میان قوای نظامی مختلف حاضر در منطقه و درگیری‌های شدید روز گذشته میان ارتش سوریه با تروریست‌ها و همزمان ارتش ترکیه با شبه‌نظامیان کُرد سوریه، مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» وابسته به معارضان، از شنیده شدن صدای چندین انفجار در منطقه مرزی سوریه و عراق و نزدیکی «البوکمال» خبر داد.

این مرکز بدون اشاره به اطلاعاتی درباره خسارات جانی احتمالی در خصوص دلیل شنیده شدن صدای این انفجارها در بامداد امروز (سه‌شنبه، ۲۸ سپتامبر)، مدعی شد که یک هواپیمای ناشناس اقدام به بمباران مواضعی در نزدیکی البوکمال کرده است.

بنا بر این گزارش، این اقدام، همزمان با بمباران شهر «المیادین» صورت گرفت، جایی که انفجارهای شدیدی در منطقه المزارع در نزدیکی شهر المیادین در حومه دیرالزور، در نتیجه بمباران یک هواپیمای ناشناس رخ داد.

این مرکز در ادامه مدعی شد که در جریان حمله هوایی در نیمه سپتامبر جاری به مرز مشترک سوریه و عراق، سه نیروی الحشد الشعبی به شهادت رسیده‌اند و شمار قربانیان به دلیل وخیم بودن برخی از زخمی‌ها احتمالا افزایش یافته است.

هنوز طرف‌های رسمی عراقی یا سوری حمله هوایی بامداد امروز در نوار مرزی مشترک میان این دو کشور را تایید یا رد نکرده‌اند.

به نوشته «روسیا الیوم»، خودروها و کامیون‌های نیروهای الحشد الشعبی در اطراف البوکمال، اغلب هدف حملات پهپادی ناشناس قرار می‌گیرند و واشنگتن نیز ادعا می‌کند که پهپادهای آمریکایی اقدام به چنین کاری نمی‌کنند.

مرز القائم-البوکمال تنها گذرگاه مهم موجود میان عراق و سوریه است که در اختیار دولت‌های دو کشور بوده و قابلیت بهره برداری تجاری دارد، دیگر گذرگاه‌ها میان عراق و سوریه، یعنی رُبَیعه به دلیل حضور نیروهای کُرد و  ولید-تنف به جهت حضور نیروهای ارتش تروریستی آمریکا در حال حاضر فاقد قابلیت تجاری سازی در مقیاس انبوه است.

گذرگاه البوکمال در سال ۱۳۹۶، طی عملیاتی مهم و راهبردی توسط جبهه مقاومت از دست داعش آزاد شد و از آن پس جنگنده های آمریکایی حملات نامنظم خود را به این منطقه آغاز کرده اند.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.