شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۸

مربی جدید پدیده: اهداف بلندمدتی در فوتبال ایران دارم

هادی عقیلی گفت: هدفم از بازگشت به فوتبال ایران این است که اهداف بلندمدتی که در ذهن دارم را پیاده کنم.

هادی عقیلی

به گزارش قدس آنلاین، هادی عقیلی در خصوص آغاز فعالیتش در فوتبال ایران به عنوان مربی اظهار داشت: حدود ۴ سال پیش از امید نمازی برای حضور در ذوب آهن پیشنهاد داشتم، ولی آن زمان تصمیم گرفتم این پیشنهاد را رد کنم. اینکه این تصمیم درست بود یا غلط نمی‌دانم ولی بعد از آن به کلاس‌های مربیگری رفتم و در همان فاصله همه پیشنهاد تیم ملی جوانان ارائه شد که بعد از مدتی از آن تیم هم جدا شدم و تصمیم گرفتم دوره‌های مربیگری را طی کنم.

وی افزود: امسال چند پیشنهاد از لیگ دسته اول برای سرمربیگری و لیگ برتر به عنوان دستیار داشتم، اما چون از قبل با آقای مهاجری در ارتباط بودم و زمانی که بازی می‌کردم این مربی به من پیشنهاد داده بود ارتباطم را با او حفظ کرده و با پیشنهاد امسال ایشان به تیم پدیده اضافه شدم.

مدافع اسبق تیم ملی در خصوص اینکه برای حضور در فوتبال ایران برنامه بلند مدت دارد، گفت: مطمئنا اهدافی را در ذهن دارم که باید به مرور زمان به آن برسم. همان طور که گفتم در این مدت بیکار نبودم و دوره‌های دانش‌افزایی، بدنسازی و مربیگری را طی کردم چون واقعا به کار کردن خیلی علاقه دارم. امیدوارم اتفاقات خوبی در فوتبال کشور برایم رخ بدهد.

مربی تیم فوتبال پدیده درخصوص اینکه روند این تیم را برای فصل بیست و یکم چطور ارزیابی می‌کند، تصریح کرد: پدیده دیر بسته شده و این موضوع هم به خاطر جابجایی‌هایی بوده که در بحث مالکیت رخ داده است. الان تیم به مالک قبلی برگشته و مسئولین باشگاه تلاش می‌کنند که شرایط خوبی رقم بخورد و ما هم این تلاش را می‌بینیم. طبیعتا وقتی در بحث مالکیت واگذاری رخ می‌دهد کار کمی سخت می‌شود، کما اینکه بازیکنان زیادی از تیم ما جدا شده‌اند.

وی یادآور شد: چند بازیکن مطرح تیم ما به تیم‌های دیگر رفتند و امسال یک تیم جدید و متفاوت را در لیگ برتر خواهید دید. از سوی دیگر هیات مدیره، مدیرعامل و کادر فنی هم تغییر کرده‌اند و من فقط امیدوار هستم امسال شرایط خوبی برای ما رقم بخورد.

عقیلی در پاسخ به این سؤال که آیا نقل و انتقالات پدیده همچنان ادامه دارد یا خیر، گفت: تیم ما هنوز کامل نشده و نیازمند یکسری بازیکن در پست‌های مختلف هستیم، البته همه چیز بستگی به شرایط بازیکنان و بودجه باشگاه دارد.

مدافع اسبق تیم ملی فوتبال در خصوص اینکه لیگ ایران را در این سال‌ها چطور ارزیابی می‌کند، گفت: من در این سال‌ها فوتبال ایران را خوب رصد کردم، سال پیش هم با توجه به اطلاعاتی که داشتم می‌دانستم که پرسپولیس، سپاهان و استقلال جزو مدعیان خواهند بود. البته استقلال مثل سپاهان و پرسپولیس چندان پایدار عمل نکرد چون آنها مربی خود را عوض کرده بودند.

وی تأکید کرد: امسال هم شرایط همین است و فقط گل گهر به جمع مدعیان اضافه شده و یکی از رقبای سرسخت برای کسب سهمیه خواهد بود. از نظر من پرسپولیس، سپاهان و استقلال مدعیان اصلی قهرمانی هستند و گل گهر هم به این جمع اضافه شده و لیگ امسال تحت تأثیر عملکرد این ۴ تیم در بالای جدول خواهد بود.

مربی تیم فوتبال پدیده مشهد در خصوص دیدار ایران و امارات گفت: نیمه اول بازی اصلا خوب نبود و با تغییراتی که صورت گرفت، نیمه دوم شرایط تغییر کرد. اگر اشتباه نکنم، بیش از ۶۰ درصد مالکیت توپ در نیمه اول در اختیار تیم ملی امارات بود اما در نیمه دوم وحید امیری به دفاع چپ آمد و رونده‌تر ظاهر شد و در خط حمله نیز مهدی طارمی کمی عقب آمد و همین تغییرات باعث شد تا تیم ملی امارات نسبت به نیمه اول اختیار بازی را از دست بدهد و همین تغییرات به سود تیم ملی ما شد.

وی تأکید کرد: تیم ملی ما در بازی با سوریه هم خوب کار نکرد اما نتیجه گرفت. مقابل عراق بهتر بودیم و نتیجه هم گرفتیم و روبروی امارات هم خیلی بد نبودیم. در مجموع به نظر می‌رسد تفکر کادر فنی تیم ملی کسب نتیجه است و استراتژی آنها جمع‌آوری امتیازات خواهد بود.

عقیلی خاطرنشان کرد: ما در دور مقدماتی بدترین بازی را مقابل هنگ کنگ کردیم اما باز هم نتیجه گرفتیم، فراموش نکنید همه بازیکنان تیم ملی در یک سطح هستند و این موضوع دست کادر فنی تیم ملی را باز می‌گذارد. مثلا در جناح چپ نورافکن، امیری و حاج صفی بازی کردند و این نشان می‌دهد که دست ما در پست‌های مختلف چقدر باز است. در بازی با کره هم مهم این است که حریف از تیم ما امتیاز کامل را نگیرد. شاید کادر فنی تیم ملی بخواهد فقط به نتیجه گرفتن فکر کند و زیاد به زیبا بازی کردن در این نوع مسابقات اهمیت ندهد.

منبع: فارس

نظر شما