یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۸

به مناسبت آغاز امامت و ولایت امام زمان(عج)؛

تشکل‌های مهدوی فعال مشهدی در حرم مطهر رضوی تقدیر شدند

تقدیر از فعالان مهدوی در مشهد

به مناسبت آغاز ولایت امام زمان(عج) و در مراسمی که به همت معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، از تشکل‌های مهدوی فعال در شهر مقدس مشهد در ویژه برنامه «عهد همدلی» تقدیر شد.  

به گزارش قدس آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین مسعود عالی در این ویژه برنامه که در رواق امام خمینی(ره) بارگاه نورانی رضوی برگزار شد، گفت: از جمله راه‌های رسیدن به عصر ظهور و درک دولت کریمه امام زمان(عج) همدلی و صمیمیت مومنانه امت اسلامی است.

وی تصریح کرد: شیطان به هر نحوی که شده تلاش می‌کند انسان‌ها را از راه سعادت و کمال دور نگه دارد و برای این منظور نقشه‌های بسیاری دارد که یکی از این نقشه‌ها از بین بردن و یا کمرنگ کردن ارتباطات، پیوندها و صمیمیت‌های مومنانه است.

این کارشناس مذهبی بیان کرد: خداوند پیوندهای موجود بین جامعه مومنین از جمله پیوند و صمیمیت بین زن و شوهر، والدین و فرزندان، فامیل و بستگان و دیگر پیوندهای موجود بین اعضای جامعه اسلامی با یکدیگر را بسیار دوست دارد.

حجت الاسلام عالی ابراز کرد: طبق آمار در سال ۲۰۱۵ بیش از ۹ میلیون نفر در انگلستان تنها زندگی می‌کردند  که همین امر موجب تاسیس وزارتی با عنوان «وزارت تنهایی» برای رسیدگی به مشکلات ناشی از تنها زندگی کردن مردم در این کشور شد.

وی اظهار کرد: تنها زندگی کردن معضلات فردی و اجتماعی فراوانی در پی دارد. طبق حدیثی از امیرالمومنین(ع) وقتی که انسان تنها شد در دام شیطان می‌افتد، برای همین است که روایات اسلامی تاکید فراوانی به حضور افراد در اجتماعات دارد.

سخنران حرم مطهر رضوی عنوان کرد: پیامبر اکرم(ص) وقتی فردی از مومنین چند روز به مسجد نمی‌آمد جویای احوال او می‌شد و به دیدارش می‌رفت تا آن شخص در دام تنهایی اسیر نشود و دوباره به جمع مسلمین در مسجد بپیوندد.

وی ادامه داد: حضور در  اجتماعات برکات بسیاری برای مسلمانان دارد و همانطور که در فرازهایی از حدیث نورانی کساء به آن اشاره شده وقتی عده‌ای از مومنین در یک جا جمع شوند خداوند نظر رحمت به آنها دارد، برکات الهی بر آنها نازل و دعای آنها مستجاب می‌شود.

این کارشناس مذهبی افزود: یکی از آثار و برکات اجتماعات این است که موجب افزایش همدلی بین افراد جامعه شده و زمانی که همدلی‌ها زیاد شود، منیت نیز از بین خواهد رفت و انسان نه تنها به خود بلکه به دیگران نیز فکر می‌کند و مشکلات آنها را هم می‌بیند.

وی خاطرنشان کرد: اگر جامعه مسلمین حول محور حق اجتماع کنند، ‌ میزان همدلی در آنها افزایش پیدا می‌کند و در این صورت جامعه اسلامی آماده ظهور حضرت حجت(عج) خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین عالی افزود: تا زمانی که منیت در جامعه وجود داشته باشد افراد بیشتر از اینکه به فکر دیگران باشند به فکر خودشان هستند و تا زمانی که منیت و خودبرتر بینی وجود داشته باشد ظهور نیز اتفاق نخواهد افتاد.

تقدیر از فعالان فرهنگی

در ادامه این مراسم در حوزه طرح و برنامه از جلال نبی‌پور به نمایندگی از تشکل «مجتمع امیرالمومنین(ع)» برای برگزاری باشکوه برنامه‌های اطعام غدیر تقدیر به عمل آمد.

همچنین در حوزه حاشیه شهر نیز از تشکل فرهنگی-مذهبی «کهف الحسین(ع)» به دلیل فعالیت‌های گسترده در زمینه مواسات و همدلی در مناطق حاشیه شهر مشهد و در حوزه هنری از سید محمدرضا میری در زمینه نهضت مردمی پوسترهای انقلابی و تشکل‌سازی هنرمندان ارزشی تقدیر شد.         

در حوزه کانون‌های دانشجویی نیز از علی نظامی به نمایندگی از کانون «مهدویت» دانشگاه فردوسی به منظور برگزاری مراسم و فعالیت‌های ابتکاری در دوره تعطیلی دانشگاه‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا تقدیر به عمل آمد.

در بخش خواهران نیز از خانم حقیقی در حوزه کودک و نوجوان به نمایندگی از کانون فرهنگی «امام رضا(ع)» برای برگزاری کلاس‌های کودک و نوجوان همراه با اردوی فرهنگی تقدیر شد.

تقدیر از خانم رحیمی به نمایندگی از تشکل «ریحانه النبی(ص)» برای تولید پوستر و برگزاری کلاس‌های هنری ویژه کودک و نوجوان و خانم افسری به نمایندگی از اندیشکده «ایمان و یقین» و هیئت فرهنگی-مذهبی «رقیه بنت الحسین(س)» برای برگزاری دوره تخصصی مهدویت و رسانه تقدیر به عمل آمد.

 قرائت زیارت پرفیض امین الله، ‌ مدیحه سرایی توسط سعید حدادیان، ‌ قرائت میثاق نامه و  قرائت دعای امام رضا(ع) از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

منبع: آستان نیوز

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.