چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۴

چرا «شهر موش‌های ۲» پر فروش شد؟

«از ایده تا اکران»

برنامه «از ایده تا اکران» چهارشنبه ۲۸ مهر به چرایی و چگونگی تولید فیلم «شهر موش ها ۲» به کارگردانی مرضیه برومند می‌پردازد.

به گزارش قدس آنلاین،   برنامه «از ایده تا اکران» در قسمت جدید خود که امشب از شبکه مستند پخش می‌شود، به چرایی و چگونگی تولید فیلم «شهر موش های ۲» به کارگردانی مرضیه برومند پرداخته است.

«از ایده تا اکران» سراغ عوامل اصلی این فیلم سینمایی رفته و در گفتگو با علی سرتیپی تهیه کننده، فرهاد توحیدی نویسنده و آزاده پورمختار سرپرست گویندگان چرایی ساخت و چگونگی پر طرفدار شدن این اثر سینمایی را واکاوی کرده است.

«شهر موش های ۲» فیلم سینمایی عروسکی موزیکال ایرانی به کارگردانی مرضیه برومند و تهیه‌کنندگی منیژه حکمت و علی سرتیپی از روی مجموعه تلویزیونی «مدرسه موش ها» به کارگردانی محمدعلی طالبی و مرضیه برومند ساخته شد.

در این فیلم سینمایی شخصیت های قدیمی آن مانند کپل، نارنجی، دم دراز، عینکی و … بزرگ شده اند، تشکیل خانواده داده و درگیر زندگی روزمره هستند. در این میان «اسمش رو نبر» دوباره به شهر آن ها حمله می کند و این بار بچه ها هستند که از شهر محافظت می کنند.

این فیلم در ۸۵ سینما در سراسر کشور به نمایش درآمده‌ است و با فروش ۱۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی با پشت سرگذاشتن رکورد فیلم «اخراجی‌های ۲» در آن زمان به عنوان پرفروشترین فیلم تاریخ سینما ایران نام گرفته بود.

«از ایده تا اکران» به تهیه‌کنندگی ناهید دل آگاه و کارگردانی ناهید دل‌آگاه، روناک جعفری و وحید قاضی میرسعید در ۲۶ قسمت ۴۵دقیقه‌ای تولید شده و به بازخوانی و روایت ۳۰ سال سینمای پس از انقلاب از نگاه مخاطبان برای مخاطب و حواشی تولید، اکران و حضور این آثار در جشنواره‌ها می‌پردازد.

این مجموعه در شبکه مستند سیما تولید شده و چهارشنبه‌ها ساعت ۲۲ پخش می‌شود و بازپخش آن پنجشنبه‌ها ساعت ۱۵ خواهد بود.

منبع: صبا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.