سه‌شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۴

کیم جونگ اون: رابطه کره شمالی و چین با خون مُهر شده است

رهبر کره شمالی طی سخنانی با تمجید از روابط میان پیونگ یانگ و پکن، تاکید کرد که روابط میان کره شمالی و چین با خون مُهر شده است.

کیم جونگ اون

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از یونهاپ، «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی طی سخنانی با تمجید از روابط میان پیونگ یانگ و پکن، تاکید کرد که روابط میان کره شمالی و چین با خون مُهر شده است.

بر اساس این گزارش، رهبر کره شمالی همچنین با اشاره به ادامه روابط میان دو کشور طی نسل‌های گذشته، به ویژه از زمان جنگ کره (۱۹۵۳-۱۹۵۰) با گرمی تمام ادامه داشته است.

گفته می‌شود کیم جونگ اون، امروز به مناسبت هفتاد و یکمین سالگرد اعزام نیروهای چین به جنگ سه ساله، تاج گل یادبودی را به قبرستان سربازان کشته شده چینی در هوچانگ، واقع در استان پیونگان جنوبی فرستاد.

رهبر کره شمالی همچنین با تاکید بر اینکه پیونگ یانگ هیچگاه جنگ خونین میان دو کره را از یاد نخواهد برد، از آنچه وی، دوستی نظامی و وحدت عمیق دو کشور یاد کرد تمجید کرده و گفت: روابط میان کره شمالی و چین، با خون مُهر شده و بدون هیچ‌گونه تغییری در طول زمان و عوض شدن نسل‌ها، مستحکم‌تر خواهد شد.

لازم به ذکر است، در جریان جنگ کره که در آن، نیروهای نظامی آمریکا علیه کره شمالی به کمک سئول شتافتند، نظامیان چین نیز در آن سوی جبهه یاری‌رسان نظامیان کره شمالی شده و در برابر ائتلاف سئول و واشنگتن ایستادند؛ جنگی که با گذشت بیش از نیم قرن از اتمام، هنوز پایان رسمی و آتش بسی برای آن اعلام نشده است.

نظر شما