چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۸

کرونا در جهان

عبور شمار مبتلایان از ۲۴۵ میلیون نفر

ویروس کرونا

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته با ابتلای بیش از ۳۳۹ هزار نفر به ویروس کرونا در سراسر جهان، شمار مبتلایان به ۲۴۵ میلیون و ۲۸۷ هزار نفر رسید.

به گزارش قدس آنلاین؛ بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۲۴۵ میلیون و ۲۸۷ هزار و ۵۹۷ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۹۷۸ هزار و ۸۲۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۲۲ میلیون و ۳۸۵ هزار و ۶۹۴ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۶۹ هزار و ۶۳۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۶ میلیون و ۴۹۷ هزار و ۷۱۹ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۷۵۹ هزار و ۹۳۲ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۱۳ هزار و ۵۰۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۴ میلیون و ۲۱۵ هزار و ۶۵۳ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۵۵ هزار و ۶۸۴ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۱۳ هزار و ۴۲۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۱ میلیون و ۷۴۸ هزار و ۹۸۴ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۶۰۶ هزار و ۲۹۳ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه و ایران نیز به‌ترتیب با ۸ میلیون و ۸۵۳ هزار و ۲۲۷، ۸ میلیون و ۳۱۶ هزار و ۱۹، ۷ میلیون و ۹۰۹ هزار و ۱۱۱، ۷ میلیون و ۱۳۳ هزار و ۷۶۶ و ۵ میلیون و ۸۷۷ هزار و ۴۵۶ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آرژانتین با ۵ میلیون و ۲۸۳ هزار مبتلا و اسپانیا نیز با ۵ میلیون و ۴ هزار و ۱۴۳ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌ترتیب با ۳۶ میلیون و ۳۷۵ هزار و ۱۸۹، ۳۳ میلیون و ۵۹۷ هزار و ۳۳۹ و ۲۰ میلیون و ۹۴۴ هزار و ۸۷ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.