نتایج تحقیقات اخیر سازمان ملل نشان می‌دهد، دولت‌های جهان سالانه صدها میلیارد دلار برای یارانه سوخت بودجه تخصیص می‌دهند.

کشورهای جهان سالانه چقدر یارانه سوخت می‌دهند؟

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از CNBC، دبیر برنامه توسعه سازمان ملل طی مصاحبه‌ای گفت: سالانه ۴۲۳ میلیارد دلار توسط دولت‌های جهان به عنوان یارانه سوخت هزینه می‌شود و این مسأله جلوی رفتن کشورها به سمت انرژی‌های پاک را گرفته است.

آکیم استینر، در مورد به راه افتادن کمپین " انقراض را انتخاب نکن" گفت: به شدت نگران است و ما در یک موقعیت تاریخی قرار گرفته‌ایم.

وی می‌گوید: همه ابزارها برای تغییرات آب و هوایی فراهم است اما کشورها اراده لازم برای انجام آن را در دستور کار قرار نداده‌اند.

کمپین جدید با هدف مقابله با تخصیص یارانه به حوزه سوخت به راه افتاده و استینر می‌گوید این اقدام با هدف علاقه‌مند کردن افراد جوان، پیر و کسانی که فکر می‌کنند این مسأله به آنها ربطی ندارد ایجاد شده است.

به اعتقاد این مسؤول سازمان ملل استفاده از سوخت‌های فسیلی در حال کشیدن جهان به سمتی است که دیگر راه بازگشتی برای مقابله با تغییرات آب و هوایی باقی نخواهد گذاشت.

استینر معتقد است، تخصیص ۴۲۳ میلیارد دلار پول راه درستی برای خرج کردن مالیات مردم نیست.

استینر معتقد است دولت‌ها با این عنوان که می‌خواهند انرژی ارزان‌تر به دست مردم کم درآمد برسد تخصیص این پول را توجیه می‌کنند اما در واقعیت و زمانی که آمارها را بررسی می‌کنیم می‌بینیم در واقع افراد ثروتمند به شکلی نابرابرانه از منافع تخصیص یارانه‌ها سود بیشتری را نسبت به قشر کم درآمد می‌برند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.