۱۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۹
کد خبر: 775786

وزارت خارجه آلمان مرگ یک کارمند سفارت روسیه در برلین و کشف جسد وی در نزدیکی ساختمان این سفارتخانه را تایید اما از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

کشف جسد دیپلمات روس در برلین

به گزارش قس آنلاین، شبکه روسی «راشا تودی» به نقل از روزنامه آلمانی «اشپیگل» از کشف جسد یک دیپلمات روس خارج از ساختمان سفارت روسیه در پایتخت آلمان خبر داد. 

به گزارش این روزنامه، مرد متوفی ۳۵ ساله به عنوان دبیر دوم سفارت مشغول بود که به نظر می‌رسد از طبقه بالای ساختمان سقوط کرده است.

طبق گزارش راشا تودی به نقل از رسانه‌های آلمانی، جسد او ۱۹ اکتبر (۲۷ مهر) پیدا شد.

وزارت امور خارجه آلمان روز جمعه اعلام کرد که از مرگ یک کارمند سفارت روسیه در برلین آگاه است، اما به دلیل حفاظت از اطلاعات شخصی از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

«کریستوفر برگر» سخنگوی این وزارتخانه در یک کنفرانس خبری گفت: می‌توانم به شما بگویم که وزارت خارجه از این حادثه مطلع است. من از شما می‌خواهم که درک کنید که به دلایل حفاظت از اطلاعات شخصی فرد متوفی و بستگان وی نمی‌توانم جزئیاتی ارائه کنم.

سفارت روسیه در آلمان هم در واکنش به این خبر، بیانیه کوتاهی منتشر کرد و گفت: «به دلایل اخلاقی درباره این رویداد غم‌انگیز اظهارنظر نمی‌کند».

گزارش ها حاکی از آن است که سفارت روسیه با انجام کالبد شکافی در آلمان موافقت نکرده و بنابراین جسد به روسیه منتقل شده است.

اشپیگل افزود مقامات آلمانی به دلیل وضعیت دیپلماتیک متوفی قادر به تحقیق در خصوص حادثه مرگ وی نبودند.

سرویس‌های امنیتی آلمان در ادعایی گفتند بر این باورند این فرد از عوامل مخفی سازمان امنیت داخلی روسیه، سرویس امنیت فدرال بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.