نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت سیزدهم باید در مذاکرات آینده به طور جدی حقوق ملت ایران را پیگیری کند و نباید اشتباهاتی که در دولت سابق انجام شد، تکرار شود.

حقوق ملت در مذاکرات پیگیری شود/ از اشتباهات برجامی عبرت بگیریم

به گزارش قدس آنلاین، حمیدرضا حاجی بابایی با بیان اینکه باید در مذاکرات آتی از آمریکایی‌ها تضمین گرفته شود، اظهار داشت: حرف اصلی ما این است که باید حقوق ملت ایران در عرصه بین‌المللی محترم شمرده شود و کشورهای عضو برجام باید به تعهدات خود پایبند باشند و آمریکا هم باید در صورت بازگشت به برجام، تعهدات خود را اجرا کند.

وی با اشاره به اینکه کشورهای عضو برجام باید به حقوق ملت ایران احترام بگذارند و تعهدات خود در قبال ایران را عملیاتی کنند، افزود: دولت روحانی در مذاکرات هسته‌ای خطاهای زیادی داشت که منجر به ایجاد مشکلاتی برای کشورمان شد و توقع ما از دولت سیزدهم آن است که در مذاکرات آینده دقت عمل داشته باشند و از عملکرد دولت سابق در مذاکرات عبرت بگیرند تا اشتباهاتی که آنان در مذاکرات داشتند، مجدداً تکرار نشود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در واکنش به تهدیدات برخی از مقامات غربی و تاکید آنان بر اینکه ایران باید شروط جدیدی را بپذیرد، تصریح کرد: قطعاً جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات آینده شروطی را که با منافع ملی ما در تضاد باشد، نمی‌پذیرد از این رو به هیچ وجه نباید خواستار مذاکره بر سر خطوط قرمز نظام جمهوری اسلامی ایران یعنی مباحث منطقه و مسائل موشکی باشند.

حاجی بابایی تاکید کرد: دولت سیزدهم باید در مذاکرات آینده شفاف عمل کند، مباحث مطروحه در مذاکرات را با مردم و مجلس در میان بگذارد، تصمیمات عاقلانه، عالمانه و بر اساس منافع ملی اتخاذ کند، نباید از حقوق ملت ایران کوتاه بیاید، باید به طور جدی حقوق ملت ایران را در مذاکرات پیگیری کند و خواستار رفع کامل تحریم‌ها باشد.

انتهای پیام

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.