۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۸
کد خبر: 776859

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: همه بازیکنان تیم ملی یک دست لباس شبیه طرح پیراهن فعلی تیم ملی بخرند و اسم و شماره خود را روی آن بزنند.

روشن: ملی‌پوشان برای خودشان پیراهن بخرند

به گزارش قدس آنلاین، حسن روشن در مورد گلایه‌های بازیکنان تیم ملی فوتبال کشورمان پس از دیدار با لبنان اظهار داشت: شنیده‌ام بازیکنان تیم ملی حتی از لباس نداشتن خود گلایه کرده‌اند. پیش از شروع مسابقات، خودم در جلسه‌ای با حضور مسؤولان فدراسیون فوتبال و شرکت آل‌اشپرت حاضر شدم که در آن اعلام شد لباس برای تمام بازی‌های تیم ملی آماده است.

وی ادامه داد: نمی‌دانم دلیل گلایه‌های اخیر چیست؟ شاید قرارداد با این شرکت فسخ شده است. قطعاً اتفاقی رخ داده که بازیکنان نسبت به آن گلایه دارند اما باورکردنی نیست که پس از هر بازی لباس بازیکنان تیم ملی را شسته و در بازی بعدی از آن استفاده کنند.

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان افزود: شاید بازیکنان می‌خواهند پس از هر بازی لباس خود را عوض کنند و به دلیل کافی نبودن لباس‌ها اینگونه گلایه می‌کنند. باید صحبت مسؤولان فدراسیون فوتبال را هم شنید اما اینگونه پست گذاشتن نشان می‌دهد واقعیت‌های زیادی وجود دارد که شاید امثال من از آن بی‌خبر باشیم.

روشن در خصوص ادعاهای شهاب عزیزی خادم پیش از حضور در فدراسیون فوتبال نسبت به تامین منابع مالی و اینکه وی اعلام کرده صدها میلیارد تومان برای این مجموعه در آمدزایی می‌کند، گفت: وی در جلسه ای‌ به ما گفت پول‌های زیادی به فدراسیون آوردم اما اکنون رسانه‌ها می‌گویند رئیس فدراسیون گفته پول می‌آورم. این دو موضوع تفاوت زیادی با هم دارد. شاید عزیزی‌خادم در آن جلسه در معذورات قرار گرفت که گفت برای فدراسیون پول گرفتم.

وی افزود: فدراسیون موظف است حمایت‌های لازم را از تیم ملی فوتبال کشورمان انجام بدهد و این گلایه‌ها مسائل خوبی را منعکس نمی‌کند. همه بازیکنان تیم پول‌دار هستند، یک دست لباس شبیه طرح پیراهن فعلی تیم ملی را بخرند و اسم و شماره خود را روی آن بزنند. اگر جای بچه پولدارهای تیم ملی بودم چنین کاری انجام می‌دادم. با این اقدام فدراسیون  زیر سوال می‌رفت.

مهاجم پیشین تیم ملی خاطرنشان کرد: در جشن رونمایی از لباس‌های تیم ملی شرکت کردیم. محمد نصرتی و برخی دیگر از پیشکسوتان هم در آن جلسه که در خیابان بابایی و نمایشگاه  برند لباس تیم ملی برگزار شد حضور داشتند. حتی یک نمونه از پیراهن‌ها را به خود ما دادند. بازیکنان لژیونر در آن طرف آب چیزی می‌بینند و اینجا که می‌آیند با موضوع دیگری مواجه می‌شوند. با این تفاسیر بهتر است هر کسی پیراهن خود را تهیه کرده و روی آن شماره‌گذاری کند. با این اقدام فدراسیون فوتبال زیر سوال می‌رود.

روشن با اشاره به شرایط حساس تیم ملی در رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ تصریح کرد: اکنون جای این صحبت‌ها و دعواها نیست. تاکنون ندیده بودیم تیم ملی کشورمان مانند دیدار با لبنان برنده شود. پس از صعود به جام‌جهانی می‌توان سر فرصت همه چیز را زیر سؤال برد.

وی در مورد اینکه به نظر می‌رسد وعده‌های مالی شهاب عزیزی‌خادم به مرحله عملیاتی نرسیده که بازیکنان تیم ملی اینگونه گلایه‌های خود را مطرح می‌کنند توضیح داد:‌ عزیزی خادم در جلسه‌ای از طرح‌ها و برنامه‌هایش با اطمینان صحبت می‌کرد و می‌گفت هواپیمای اختصاصی، لباس و ... آوردم. تنها چیزی که در شرایط فعلی کشور سبب خوشحالی مردم می‌شود فوتبال است. با پیروزی‌های تیم ملی می توان در این وضعیت بد اقتصادی، بهترین تبلیغ را برای کشورمان انجام داد. 

پیشکسوت فوتبال کشورمان اضافه کرد: برنده شدن تیم ملی و حضور در جام‌جهانی اتفاق بسیار مثبتی برای کشورمان است. عزیزی‌خادم در جلسه‌ای که با ما داشت اعلام کرد ۸۰۰ میلیارد تومان پول آورده‌ام اما نمی‌دانم اکنون چه شرایطی پیش آمده که بازیکنان چنین گلایه‌هایی می‌کنند.

روشن در مورد درخواست مسؤولان فدراسیون فوتبال از مقامات دولتی برای کمک به این فدراسیون توضیح داد: همه ما ایرانی‌ها وقتی می‌خواهیم کاری انجام بدهیم چیزی هم می‌خواهیم. گفتند مجتبی خورشیدی که اکنون سرپرست تیم ملی شده را می‌شناسید که جواب دادم تاکنون اسم این فرد را نشنیده‌ام و نمی‌توانم درباره خوب یا بد بودنش و اینکه از کجا آمده اظهارنظر کنم. به شنیده‌ها کاری ندارم و فقط وقتی چیزی را ببینم می‌توانم نسبت به آن اظهار نظر کنم. شنیده‌ام برخی‌ به این شرط پول می‌دهند که مثلا حسن روشن آبدارچی شود. یعنی پولی که قرار بوده برای تیم ملی و بازیکنانش تامین شود، به شرط سر کار آمدن یک فرد به فدراسیون پرداخت شده است.

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان با اشاره به برخی ادعاهای رئیس فدراسیون فوتبال افزود: عزیزی خادم همیشه حرف‌های زیبا می‌زد مثلا می‌گفت همه کارها خوب پیش می‌رود یا مسؤولان فدراسیون فوتبال باید به انگلیسی مسلط شوند. این حرف‌ها زیبا است اما وقتی کار به مرحله عمل برسد می‌توان در مورد خوب یا بد بودن عملکرد یک فرد اظهارنظر کرد. 

روشن تصریح کرد: اکنون فدراسیون فوتبال باید در مورد گلایه‌ها بازیکنان تیم ملی اطلاعیه‌ای صادر کند. طبق آنچه خودمان دیدیم شرکت آل‌اشپرت در جلسه‌ای اعلام کرد لباس تیم ملی در تمام مسابقات را تأمین خواهد کرد. برای ۱۰ بازی باید ۲۰ دست لباس دو رنگ در اختیار تیم ملی قرار بگیرد.

وی افزود: در آن جلسه گفتم در جام ملت‌های تایلند پیراهن ایرانی پوشیده بودیم که طرح خیلی زیبایی هم داشت اما پس از خیس شدن این پیراهن تبدیل به دامن شد. با افتخار می‌گویم اکنون بهترین کشتی‌گیران جهان و برخی تیم‌های والیبال جهان از تولیدی مجید استفاده می‌کنند. چگونه این شرکت داخلی که توانسته در سطح جهان خود را مطرح کند می‌تواند برای کشورهای دیگر لباس تولید کند اما بازیکنان ما از لباس نداشتن گلایه می‌کنند. این اتفاق خیلی بد است.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.