معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شورای سیاستگذاری چاپ به‌زودی تشکیل و اعضای آن اعلام خواهد شد.

شورای سیاستگذاری چاپ به‌زودی تشکیل می‌شود

به گزارش قدس آنلاین، آیین بیست و یکمین بزرگداشت و تجلیل از پیشکسوتان و فعالان عرصه صنعت چاپ خراسان رضوی عصر امروز دوشنبه ۲۲ آذرماه در محل هتل خورشید تابان مشهد با حضور معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از فعالان حوزه چاپ خراسان‌ رضوی برگزار شد.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم با اشاره به اینکه بهره‌وری بهترین چاپخانه‌ها در کشور حدود ۲۵ درصد و در دنیا حدود ۹۰ درصد است، گفت: در این بخش فاصله زیادی با شرایط روز دنیا داریم.

یاسر احمدوند با اشاره به اینکه خیلی از صنعت‌ها از صنعت چاپ سبقت گرفتند، افزود: همه مسایل مربوط به اقتصاد و تحریم نبوده است، بلکه در صنعت چاپ احساس به توسعه و رشد کمتر بوده است.

وی تاکید کرد: در صنعت چاپ باید به موضوع بازارسازی و ظرفیت‌های ملی و منطقه ایی توجه ویژه کرد.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در این مراسم از تشکیل شورای سیاستگذاری صنعت چاپ طی چند روز آینده خبر داد و گفت: به‌زودی اعضای این شورا اعلام و از افراد با تجربه و و پژوهشگران صنعت چاپ در این شورا استفاده خواهیم کرد.

احمدوند همچنین گفت: باید سند تحول چاپ تدوین شود. صنعت چاپ روزهای بهتری در آینده خواهد داشت.

در آیین بیست و یکمین بزرگداشت و تجلیل از پیشکسوتان و فعالان عرصه صنعت چاپ خراسان رضوی از چند تن از فعالان چاپ استان در بخش‌های خانواده معظم شهدا، صادرکنندگان، نوآوران، پیشکسوتان، مدیران و مرحومان تجلیل شد.

یادآوری می‌شود، یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه اسماعیلی مشاور خود و ابراهیمی مدیرکل دفتر امور چاپ و تعدادی از مسئولان استانی صبح امروز از شهرک چاپ و نشر مشهد بازدید کردند.

منبع: ایبنا 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.