الکساندر چفرین بر موضع خود در قبال جام جهانی هر ۴ سال یک بار پافشاری کرد..

رییس یوفا هم‌چنان مخالف طرح اینفانتینو برای جام جهانی

به گزارش قدس آنلاین، ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز نوشت:

یک گروه مشاوره فنی فیفا به سرپرستی آرسن ونگر میزبانی جام جهانی را هر دو سال یک بار پیشنهاد داده بود که بحث‌های زیادی را برانگیخت. اتحادیه فوتبال اروپا یوفا و آمریکای جنوبی علیه این برنامه‌ها صحبت کرده‌اند.

فیفا هفته آینده یک نشست جهانی برگزار خواهد کرد تا در مورد برنامه های خود برای برگزاری جام جهانی هر دو سال یک بار بحث کند، اما بزرگ‌ترین حریف آنها، رییس یوفا، الکساندر چفرین، هیچ نشانه‌ای از عقب‌نشینی نشان نمی‌دهد.

چفرین گفت که سازمان او هیچ استراتژی توافق شده‌ای برای نشست روز دوشنبه هفته آینده ندارد.

رییس یوفا در یک کنفرانس خبری گفت: «همان‌طور که می‌دانیم فیفا هم‌چنان این پروژه را دنبال می‌کند، سیگنال‌هایی از طرف‌های مختلف به گوش می‌رسد مبنی بر این که ممکن است آن‌ها تا آخر آن را دنبال نکنند. ما به هیچ وجه همکاری با فیفا نخواهیم کرد. مشکل این است که همه چیز به هم مرتبط است. ما پیشنهاداتی برای مسابقات مختلف دریافت می‌کنیم و به همین دلیل است که بحث در مورد تقویم مسابقات بین‌المللی همیشه به تعویق می‌افتد.

جیانی اینفانتینو، رییس فیفا گفت برگزاری جام جهانی دو سال یک بار اهمیت مسابقات را کم نخواهد کرد و تاثیری در کیفیت و اعتبار آن نخواهد داشت. در همین راستا فیفا نهاد حاکم بر دنیای فوتبال در حال بررسی امکان انجام جام جهانی هر دو سال یک بار است، اقدامی که با انتقاد شدید کنفدراسیون‌ها، باشگاه‌ها، بازیکنان و گروه‌های هوادار مواجه شده است.

گفتنی است؛ پیش‌تر دو سوم آلمانی‌ها طرح جیانی اینفانتینو، رییس فیفا برای برگزاری جام جهانی فوتبال هر دو سال یک بار را رد کردند و در مقابل، خواهان حفظ چرخه چهار ساله قبلی هستند. این نتیجه نظرسنجی مؤسسه افکارسنجی Yougov به نمایندگی از آژانس مطبوعاتی آلمان است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.