دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۰

رئیس کمیته امداد اعلام کرد

ایجاد یک میلیون شغل توسط کمیته امداد در طول برنامه ششم توسعه

رئیس کمیته امداد گفت: این نهاد در طول برنامه ششم توسعه کشور ۹۰۰ هزار شغل برای مددجویان و نیازمندان ایجاد کرده است که این تعداد تا پایان سال به یک میلیون فرصت شغلی می رسد.

سید مرتضی بختیاری

به گزارش قدس آنلاین، سیدمرتضی بختیاری، در مراسم گرامیداشت ایام فاطمیه، و مقام والای حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: امیدواریم خداوند به همه ما توفیق دهد در بحث ولایت و حضور در صحنه‌های انقلاب، مانند حضرت زهرا (س) عمل کنیم که طبق روایات در غزوات هم حضور داشتند.

وی پیروی از حضرت زهرا (س) را عاملی برای عبور از مشکلات زمانه دانست و عنوان کرد: به لطف خداوند کارهای بزرگی در کمیته امداد انجام شده و صیانت از این نهاد از مأموریت‌های اصلی است زیرا کمیته امداد تنها نهادی است که به نام حضرت امام (ره) مزین شده است.

رئیس کمیته امداد نیازمندان را عائله خداوند و کمک به آنها را وظیفه کمیته امداد دانست و اظهار کرد: در این تورم اقتصادی و گرانی‌ها و محدودیت‌ها کارهای بزرگی توسط کمیته امداد انجام شده است. با همین روحیه در دوران سخت کرونایی، سه مرحله رزمایش ایران همدل را در کنار اطعام مهدوی، اطعام و احسان حسینی و ایران مهربان را با رویکرد همدلی و کنار هم بودن داشتیم.

بختیاری برگزاری جشن‌های نیکوکاری و عاطفه‌ها را مطلوب ارزیابی و تصریح کرد: این سرمایه اجتماعی کمیته امداد است و اعتماد مردم در این فعالیت‌ها به خوبی خود را نشان داد. همه ما باید حرمت مردم و خیرین را حفظ کرده و سپاسگزار آنها باشیم. در طرح اکرام ایتام نیز گزارش‌ها نشان می‌دهد اکثریت قریب به اتفاق کارکنان کمیته امداد حامی ایتام هستند.

وی بیان کرد: در بحث توانمندسازی کمیته امداد خوب درخشید و حدود ۹۰۰ هزار فرصت شغلی در طول برنامه ششم توسعه توسط این نهاد ایجاد شده است که تا پایان سال به یک میلیون شغل خواهد رسید. سال گذشته یک سوم اشتغال کل کشور توسط کمیته امداد انجام شد.

رئیس کمیته امداد ایجاد اشتغال برای ۵ دهک پایین جامعه را از مأموریت‌های کمیته امداد طبق مصوبه شورای عالی اشتغال در سال ۱۴۰۱ اعلام کرد و افزود: ساخت ۳۶۰ هزار واحد مسکن مددجویی از دیگر مأموریت‌ها و برنامه‌های پیش روی کمیته امداد است.

بختیاری تأثیر عملکرد کمیته امداد در تصمیمات مجلس شورای اسلامی را مطلوب دانست و خاطرنشان کرد: در بودجه ۱۴۰۰ مستمری مددجویان ۶۷ درصد رشد داشت؛ همچنین شاهد افزایش اعتبارات در همه بخش‌های مرتبط با مددجویان بودیم که امیدواریم همین روند در بودجه ۱۴۰۱ هم ادامه یابد.

وی با اشاره به مشکلات در بخش درمان مددجویان گفت: در بحث درمان شرمنده مددجویان هستیم که نتوانستیم به نحو مطلوب به آنها خدمت کنیم. در جلسه با کمیسیون بهداشت و درمان مجلس صورتجلسه‌ای برای این مهم در نظر گرفتند که در کمیسیون تلفیق بودجه مورد توجه قرار می‌گیرد.

منبع: مهر

نظر شما