رئیس کل سازمان نظام پزشکی، در نامه ای به جامعه اورولوژی، به تشریح تصمیمات اتخاذ شده برای تعیین سرانه پزشک در کشور پرداخت.

تعیین سرانه پزشک در کشور برای ۱۰ سال آینده

به گزارش قدس آنلاین، محمد رئیس زاده، در نامه‌ای به جامعه اورولوژی ایران، نوشت: تلاش هیأت مدیره را برای ارتقا علمی و عملی و اخلاقی اعضای جامعه اورولوژی ایران می‌ستایم و بر افزایش مؤثر و روز افزون این تلاش ارزشمند تاکید دارم.

در خصوص مسئله افزایش ظرفیت رشته پزشکی، تلاش‌های بسیار گسترده و مؤثر در عالی‌ترین سطوح مملکتی به صورت شبانه روزی انجام شد و نهایتاً طرح اولیه افزایش سالانه ۳ تا ۵ هزار نفری رأی نیاورد و قرار شد سرانه ۱۳ پزشک در ۱۰ هزار نفر جمعیت تا ۱۰ سال آینده به ۲۰ در ۱۰ هزار برسد و کمیته‌ای مرکب از مجلس و وزارت بهداشت و دبیرخانه شورا عدد و سیر افزایش را مشخص کنند که با اعدادی که ما داریم با همین روند فعلی نتیجه فوق محقق خواهد شد. هرچند در عدد و رقم‌های موجود اختلافاتی وجود دارد.

در بحث تعرفه منطق ما قیمت واقعی برای خدمت واقعی است.

پس از آنکه در جلسه شورای عالی بیمه پیشنهاد سازمان نظام پزشکی ایران مورد قبول ترکیب ناعادلانه شورا قرار نگرفت بنده از امضای صورت جلسه امتناع کردم و در نامه‌ای به رئیس جمهور، خواستار اصلاح ترکیب شورا و عمل به قانون معطل مانده شدم.

پس از آن جلسات متعددی را با مسئولان سازمان برنامه و بودجه و مجلس برگزار کردیم که کماکان رایزنی‌های فشرده ادامه دارد و سازمان نظام پزشکی ایران قصد دارد طی نامه‌ای قیمت تمام شده خدمات را در سال آینده به هیأت دولت ارسال نماید.

برای همه شما اساتید و همکاران تلاشگر در مسیر ارتقای علمی و خدمت به مردم، آرزوی موفقیت روز افزون دارم و بر تقویت کمیته اخلاق پزشکی جامعه اورولوژی ایران و فعالیت بیش از پیش آن اصرار می ورزم.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.