چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۴

طارمی بهترین لژیونر سال آسیا/ ایران سومین کشور برتر قاره کهن شد

مهاجم تیم ملی کشورمان با درخشش به همراه پورتو بهترین لژیونر سال ۲۰۲۱ آسیا لقب گرفت.

طارمی

به گزارش قدس آنلاین، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز در گزارشی به رکوردداران حضور در لیست نامزدهای بهترین لژیونر هفته آسیا در طول سال ۲۰۲۱ پرداخت.

AFC در این گزارش به بازیکنان رکورددار حاضر در لیست نامزدهای بهترین لژیونر هفته در طول یک سال پرداخت و همچنین کشورهایی که بیشترین سهم را در لیست ها داشتند را معرفی کرد.

سایت AFC در این زمینه نوشت:به صورت هفتگی در طول سال ۲۰۲۱، ۱۰ لژیونر برتر را معرفی کرده ایم. اینها بازیکنانی هستند که برجسته بودند.

در طی ۱۲ ماه گذشته، در مجموع ۳۵ نظرسنجی بهترین لژیونر هفته آسیا را منتشر شده که ۱۰ بازیکن برتر آسیایی که در هفت روز گذشته در خارج از قاره حضور داشتند را معرفی کردیم و هواداران با آارء خود بهترین هفته را انتخاب می کردند.

در مجموع، ۱۱۵ بازیکن از ۱۷ کشور AFC حداقل یک بار در لیست هفتگی حضور داشتند که درخشش فوتبالیست های آسیایی - زن و مرد - در همه جا از بزرگترین لیگ های اروپا گرفته تا مسابقات در آفریقا و آمریکای شمالی به چشم می خورد.

با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۲۱، ما اعداد و ارقام را به صورت جزئی منتشر کردیم تا بازیکنانی را برجسته کنیم که بیش از هر کس دیگری در بین ۱۰ نامزد لژیونر هفته آسیا بودند و ثبات مثال زدنی آنها شایسته قدردانی است.

در لیست ارائه شده AFC از بهترین بازیکنان لژیونر سال آسیا بنا به تعداد قرار گرفتن نام آنها در لیست نامزدهای بهترین لژیونر هفته قاره کهن، نام ۴ بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان دیده می شود.

علی قلی زاده هافبک طراح شارلروا بلژیک و تیم ملی کشورمان با ۸ بار نامزد شدن در طول سال ۲۰۲۱ به عنوان بهترین لژیونر هفته آسیا در رده نهم بهترین لژیونرهای سال قاره کهن ایستاد.

سردار آزمون ستاره تیم ملی کشورمان و عضو باشگاه زنیت با ۹ بار نامزدن شدن در لیست بهترین های هفته آسیا در رده هشتم بهترین لژیونرهای سال آسیا ایستاد.

اللهیار صیادمنش مهاجم تیم ملی کشورمان با درخشش با زوریا اوکراین ۱۱ بار در لیست نامزدهای بهترین لژیونر هفته آسیا در سال ۲۰۲۱ قرار گرفت تا چهارمین لژیونر برتر سال قاره شود.

مهدی طارمی ستاره پورتو و تیم ملی کشورمان نیز با عملکرد درخشان در لیگ پرتغال با ۲۰ بار نامزد شدن برای کسب جایزه بهترین لژیونر هفته آسیا به عنوان بهترین لژیونر سال قاره کهن انتخاب شد.

ایران سوم آسیا در رده بندی داشتن بیشترین لژیونرهای برتر

در رده بندی اعلامی AFC برای کشورهایی آسیایی که بیشترین سهم از لژیونرها را در لیست بهترین ها داشتند. کشورمان با ۱۹ بازیکن در لیست بهترین ها داشته که ۴ بازیکن از ۱۲ بازیکن برتر از جمله مهدی طارمی، بازیکن برتر جدول ما، را در اختیار داشت.

منبع: فارس

نظر شما