چهارشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۴

با حضور وزیر ارشاد انجام شد:

رونمایی از تابلو نقاشی «خادم شهید»

تابلو نقاشی «خادم شهید» با مضمون سردار دلها جدیدترین اثر حسن روح‌الامین از هنرمندان کشور با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

وزیر ارشاد

به گزارش قدس آنلاین، محمدمهدی اسماعیلی بعدازظهر چهارشنبه (١۵ دی‌ماه)  در آیین سوگواره فاطمی که به مناسبت شهادت فاطمه زهرا (س) در محل وزارت فرهنگ و اسلامی برگزار شد، با خیرمقدم و تسلیت به مهمانان و حاضران در مراسم عزاداری فاطمیه و گرامیداشت شهدای انقلاب، دفاع مقدس مدافعان حرم و دستاوردهای علمی و مدافعان سلامت به روح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی سردار دلها درود فرستاد که این روزها بنام ایشان محافل متعددی برگزار شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: دی ماه برای ملت ما یک ویژگی مهم در تاریخ معاصر از دوران دفاع مقدس دارد که دو عملیات بزرگ کربلای ۴ و ۵ در سال ١٣۶۵ به نام حضرت زهرا (س) نامگذاری شده بود و شهدای زیادی هم مردم ایران تقدیم راه آزادگی و استقلال ایران کردند.

اسماعیلی تصریح کرد: آغاز نهضت انقلاب اسلامی ما اساسا انقلاب فاطمی است؛ آغاز این نهضت از سال  ١٣۴١ در ایام فاطمیه آغاز شد و بستری برای انقلاب ما فراهم کرد که «فاطمی الحدوث» و «حسینی البقا» است.

جامعه امروز ما به سیره فاطمی نیاز دارد

حجت الاسلام و المسلمین سید هاشم حسینی از استادان اخلاق در آیین سوگواره فاطمی که به مناسبت شهادت فاطمه زهرا (س) در محل وزارت فرهنگ و اسلامی برگزار شد، گفت: فاطمه زهرا دختر پیامبر (ص) چنان نقشی در زندگی دارد که نسبت پدر خود به «ام‌ابیها» ملقب می‌شوند در حالیکه از مسئولیت همسرداری و خانواده و فرزندان هم غافل نیستند.

او در تبیین شخصیت فردی اجتماعی حضرت زهرا (س) تاکید کرد: جامعه امروز به سبک و روش و سیره حضرت زهرا (س) نسبت به پدر دلسوزی برای همسر و فرزندان نیازمند است و منش ایشان جز محبت و خدمات به خانواده نیست.

وی گفت: فاطمه (س) با همه جایگاه معنوی و الهی که داشتند در زندگی اجتماعی به فکر همسایه و فقرا جامعه بودند و همیشه هوای اطرافیان را داشتند؛ ایشان در حیات سیاسی با جریان پیچیده نفاق، اشراف متکبر و فرصت‌طلب مواجه بودند و برای مقابله با این جریانات با بیان خطبه‌ها، خیرات و برکات، در جامعه زمان خویش به روشنگری و تربیت انسان کامل می‌پرداختند.

حجت‌الاسلام هاشمی گفت: حضرت زهرا(س) تلاش کردند امر به معروف و نهی از منکر را با خیرخواهی بیان ‌کنند، از طرفی قیام ایشان‌ خالص و برای خدا بود، خردمندانه عمل کردند و تلاش داشتند دیگران را با خود همراه کنند؛ درحالی که به تنهایی هم به سمت هدف خودشان حرکت می‌کردند؛ ایشان مقتدا و به دنبال ایجاد اتحاد در جامعه زمان خود بودند.

شعرخوانی و مدیحه‌سرایی در سوگ حضرت زهرا(س)

در این مراسم عزاداری که در خیمه عزاداری در حیاط وزارتخانه و با حضور جمع زیادی از اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه، شاعران و ادیبان، حافظان و خادمان قرآن و اقشار مختلف مردم برگزار شد، یوسفعلی میرشکاک و افشین اعلا در ثنای حضرت زهرا (س) به شعرخوانی پرداختند و حاج مرتضی طاهری از مداحان اهل بیت (ع) در مصیبت و سوگ بانوی دو عالم مدیحه‌سرایی کرد.

رونمایی از تابلو نقاشی «خادم شهید»

در حاشیه این مراسم عزاداری، تابلو نقاشی «خادم شهید» با مضمون سردار دلها جدیدترین اثر حسن روح‌الامین از هنرمندان کشور با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

کیانوش گرامی، جهانگیر الماسی، جهانبخش سلطانی، احمد نجفی، یعقوب ثاعقی، تقی زنجانی، داود بنی اسد، از هنرمندان سینما، ‌تئاتر و تلویزیون در این مراسم حضور داشتنند.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

نظر شما