خانه «خلاق و نوآوری کرامت» که با هدف توسعه نوآوری و کسب وکارهای اجتماعی در قالب برنامه توسعه زیست بوم نوآوری اجتماعی و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شکل گرفته است، به‌طور رسمی آغاز به کار کرد.

آغاز به کار «خانه خلاق و نوآوری» بنیاد کرامت رضوی

به گزارش قدس آنلاین، این خانه که زیر نظر بنیاد کرامت رضوی فعالیت می‌کند، با حمایت از ایده‌ها و استارت‌آپ‌های نوآورانه، در تمامی مراحل ایده پروری، تأسیس و توسعه نوآوری و کسب وکارهای اجتماعی همراه نوآوران خواهد بود.

استقرار نظام نوآوری در ارکان ساختاری بنیاد کرامت رضوی

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی دراین‌باره گفت: این بنیاد در راستای استقرار نظام نوآوری در ارکان ساختاری خود و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری «خانه خلاق و نوآوری کرامت» را فعال‌ کرده و با ایجاد آن، توسعه نوآوری و بهره‌گیری از فرصت‌های خلاقانه به‌منظور ارائه راهکارها، ایدههای نو و تولید محصولات در چارچوب مأموریت‌های بنیاد کرامت رضوی را دنبال خواهد کرد.

استفاده از ظرفیت استارت آپ‌ ها

محمدحسین استادآقا افزود: مأموریت کلیدی و حوزه عملکردی این مجموعه، حوزه نوآوری اجتماعی است و قرار است بر اساس پارادایم نوآوری باز، از ایده‌ها، طرح‌ها و استارت‌آپ‌های فعال در حوزه نوآوری اجتماعی برای حل مسائل جاری، بهبود عملکرد و ایجاد راه حل‌های نوآورانه دارای ارزش افزوده استفاده کند.

حمایت از نوآوران؛ از ایده‌پروری تا توسعه کسب ‌وکار

استادآقا تصریح کرد: خانه خلاقیت کرامت در تمامی مراحل ایده‌پروری، تأسیس و توسعه نوآوری و کسب و کارهای اجتماعی با ایده‌پردازان همراهی خواهد کرد.

وی افزود: در این راستا این مرکز، خدمات متنوعی را به هسته‌های نوآور و خلاق ارائه می‌دهد که از آن جمله می‌توان به در اختیار گذاشتن فضای کار اشتراکی، تأمین مالی، اختصاص شبکه‌های مخاطبان، شبکه‌سازی و... اشاره کرد.

سرمایه‌گذاری برای رشد استارت‌آپ‌ها

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی ادامه داد: از دیگر فعالیت‌های این خانه، می‌توان به سرمایه‌گذاری خطرپذیر اشاره کرد، همچنین این مرکز علاوه بر فعالیت‌های شتاب‌دهنده، روی طرح‌ها و استارت‌آپ‌های بالغ‌تر نیز سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

وی درباره محورها و حوزه‌های فعالیت خانه خلاق و نوآوری کرامت نیز گفت: ارائه الگوهای نوین تنظیم‌گری اجتماعی، الگوهای نوین خدمات داوطلبانه با محوریت کانون‌های خدمت، الگوهای نوین خدمات اجتماعی، پلتفرم داده و محتوای اجتماعی، الگوهای نوین افزایش بهره‌وری دارایی‌های فیزیکی موجود، مدل‌های نوآورانه مشارکت‌های مالی، الگوهای نوین تربیت رهبران اجتماعی آینده، الگوهای جدید استمرار ارتباط با شبکه‌های مخاطبان و الگوهای نوین سبک زندگی، راهنمایی، مشاوره و خدمات‌دهی، مهم‌ترین این محورها است.

یادآور می‌شود، همه ایده‌پردازان و فعالان در حوزه‌های نوآورانه می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در محورهای فراخوان جذب ایده خانه خلاق و نوآوری کرامت، به نشانی inn.bkr.ir مراجعه کنند.

منبع: آستان نیوز

انتهای خبر/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.