سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۲

جایگاه استقلال و پرسپولیس در تازه‌ترین رنکینگ جهانی

در تازه‌ترین رده‌بندی تیم‌های فوتبال باشگاهی جهان جایگاه تیم‌های پرسپولیس و استقلال دستخوش تغییر شد.

استقلال و پرسپولیس

به گزارش قدس آنلاین، بر اساس تازه‌ترین رده بندی تیم های باشگاهی فوتبال جهان که امروز (سه شنبه) از سوی سایت «فوتبال دیتابیس» اعلام شد، تیم فوتبال پرسپولیس در رتبه نخست باشگاه‌های ایران قرار گرفت.

قهرمان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال ایران با ۱۶۱۵ امتیاز و بدون تغییر نسبت به رده بندی هفته گذشته در رتبه چهارم قاره کهن باقی ماند و با یک پله سقوط نسبت به رده بندی هفته گذشته در رتبه ۱۰۱ جهان جای گرفت.

تیم فوتبال استقلال با ۱۵۵۲ امتیاز و بدون تغییر نسبت به رده بندی هفته قبل در رتبه دوم فوتبال باشگاهی ایران و جایگاه ۸ آسیا باقی ماند.همچنین شاگردان فرهاد با  ۷ صعود در رتبه ۱۸۹ جهان قرار گرفتند.

تیم فوتبال سپاهان با ۱۵۱۲ امتیاز بدون تغییر نسبت به رده بندی قبلی سومین تیم برتر فوتبال ایران است. این تیم بدون تغییر نسبت به رده بندی قبلی در رتبه ۱۶ آسیا جای گرفت. طلایی پوشان اصفهان در سطح جهانی در مقایسه با هفته گذشته با ۶ پله سقوط در رتبه ۲۹۸ قرار گرفته اند.

در این رده بندی تیم‌ فوتبال فولادپس از مدت ها توانست جایگاه چهارم را به دست آورد و  تراکتور را به رتبه پنجم بفرستد. گل گهر سیرجان هم در رتبه ششم فوتبال ایران جای گرفته‌ است.

بر اساس این رده‌بندی در قاره آسیا جایگاه ۵ تیم نخست نسبت به رده بندی پیشین تغییری نداشته و تیم کاوازاکی فرونتال ژاپن همچنان با ۱۶۹۳ امتیاز همچنان صدرنشین است. پس از این تیم، الهلال عربستان سعودی با ۱۶۶۵ امتیاز کماکان در رتبه دوم جای دارد. چونبوک موتورز کره جنوبی با ۱۶۲۱ امتیاز هم مانند هفته گذشته در رتبه سوم است.
پس از پرسپولیس، تیم اولسان هیوندای کره جنوبی با ۱۶۱۲ امتیاز در رتبه پنجم قاره کهن قرار دارد.

در رده‌بندی جهانی نیز جایگاه ۵ تیم اول جدول تغییری نداشته و بایرن مونیخ با ۲۰۸۲ امتیاز مانند هفته گذشته در صدر جدول ایستاده است. پس از سرخپوشان آلمانی، تیم منچسترسیتی با ۲۰۲۶ امتیاز در رتبه دوم قرار گرفته است. لیورپول انگلیس با ۲۰۰۰ امتیاز در رتبه سوم ایستاده و رئال مادرید ۱۹۹۲ امتیازی در رتبه چهارم جای گرفته است. اینترمیلان هم بدون تغییر با ۱۹۶۹ امتیاز همچنان در رتبه پنجم برترین تیم‌های باشگاهی جهان ایستاده است.

پورتو با مهدی طارمی در رتبه ۱۲ باقی ماند و زنیت سن پترزبورگ با سردار آزمون در رتبه ۵۲ قرار دارد و فاینورد هم با علیرضا جهانبخش به رتبه ۷۱ سقوط کرده است.

بر اساس این رده بندی بارسلونا در رتبه ۱۸ جهان قرار دارد.

۱۰ تیم برتر فوتبال باشگاهی جهان:

بایرن مونیخ
منچسترسیتی
لیورپول
رئال مادرید
اینتر میلان
آژاکس
چلسی
پاری سن ژرمن
یوونتوس
آث میلان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

نظر شما