یک تحلیلگر سرشناس رژیم صهیونیستی با اشاره به عملیات‌های انتقامی صنعاء به امارات گفت: سفر رئیس این رژیم به ابوظبی نباید از یک هفته قبل علنی می‌شد.

حملات صنعاء، صهیونیست‌ها را درباره سفر «هرتزوگ» به امارات نگران کرد

به گزارش قدس آنلاین، منابع خبری صهیونیستی اعلام کردند: «اسحاق هرتزوگ» رئیس جمهور(رژیم) اسرائیل یکشنبه آتی در اولین سفر رسمی یک رئیس جمهور اسرائیل به امارات وارد «ابوظبی» پایتخت این کشور امیر نشین می‌شود.

سفر اسحاق هرتزوگ در بحبوحه تنش‌های فزاینده پس از حملات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به ابوظبی انجام می‌شود.

در همین ارتباط، «روعی کایس»، تحلیلگر امور عربی در رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی در صفحه توییتر خود درباره خطرناک بودن وضعیت امنیتی برای این سفر در زمانی که امارات زیر حملات انتقامی صنعاء قرار دارد، هشدار داد.

این تحلیلگر صهیونیست نوشت: «مطمئنا اعلام چنین دیداری آن هم در زمانی که حوثی‌ها در تلاش برای جستجوی اهداف خوب در امارات هستند، عاقلانه نیست».

کایس ضمن اعلام اینکه اوضاع در امارات عادی نیست و هنوز هم ممکن است اتفاقاتی بیفتد، افزود: چنین سفری باید در روز خود نه یک هفته قبل علنی می‌شد.

گفتنی است؛ نیروهای مسلح یمن دوشنبه هفته جاری پایگاه الظفره را هدف قرار دادند؛ پایگاهی که در ۳۲ کیلومتری جنوب ابوظبی قرار دارد. این پایگاه مقر اصلی هوایی نیروهای آمریکایی در منطقه است.

این دومین عملیات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به ابوظبی طی یک هفته اخیر است؛ عملیات‌هایی که پس از هشدارهای مکرر صنعاء به امارات مبنی بر لزوم توقف تعرض به یمن انجام می‌شود.

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن، شب گذشته(سه‌شنبه شب)، بار دیگر درباره خطر سرمایه‌گذاری در امارات هشدار داد.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.