جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲

مسئول کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد

اتمام واکسن آسترازانکا در خراسان رضوی

مسئول کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: واکسن آسترازانکا در مراکز واکسیناسیون سطح استان تمام شده است.

واکسن

به گزارش قدس آنلاین، دکتر محمد پهلوان  اظهار کرد: در حال‌حاضر در مراکز واکسیناسیون سطح استان واکسن آسترازانکا تمام شده است و دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای تامین مجدد اقداماتی انجام خواهد داد  و به محض تامین مجددا براساس اولویت‌ها تزریق واکسن آسترازانکا از سر گرفته می‌شود.

وی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری شدند. مجموع بسترهای موجود ۳۵۳ نفر است که ۱۰۱ نفر در بخش مراقب‌های ویژه بستری شدند. 

پهلوان تاکید کرد: در استان نیز مبتلایان جدید به کرونا ۱۸۲ نفر هستند که مجموع بستری‌ها را  به ۴۵۵ نفر می‌رساند. از این تعداد ۱۲۲ نفر در بخش مراقب‌های ویژه بستری هستند.

مسئول کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه تمام سطوح خدمات‌رسانی در حوزه‌های بهداشت و درمان برای خدمات‌رسانی به بیماران در آمادگی کامل قرار دارد، تصریح کرد: ویروس امیکرون قدرت انتقال و انتشار بالایی دارد و بهترین راهکار برای پیشگیری از ابتلا به آن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، حفظ فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و همچنین تکمیل واکسیناسیون است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

نظر شما