شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷

درخواست ۱۰ سناتور آمریکایی از بایدن برای تحریم‌های سخت‌گیرانه‌تر نفتی علیه ایران

کاخ سفید

در ادامه رویکرد خصمانه مقامات آمریکایی علیه کشورمان، تعدادی از سناتورهای آمریکا از رئیس جمهور کشورشان خواستند تا درخصوص اجرای تحریم‌های نفتی ایران سخت‌گیری بیشتری اعمال کند.

به گزارش قدس آنلاین، گروهی از سناتورهای آمریکایی در نامه‌ای خطاب به جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با انتقاد از افزایش صادرات نفتی ایران، خواستار اجرای سخت‌گیرانه‌تر تحریم‌های نفتی علیه این کشور، اقدامات تنبیهی علیه نفت‌کش‌های رو به افزایش حامل نفت ایران و خریداران این محموله‌ها شدند.

این نامه به امضای ۱۰ عضو مجلس سنای آمریکا، از جمله تام کاتن، سناتور جمهوری‌خواه رسیده و در آن آمده است: مالکان کشتی‌ها و مشتریان نفت ایران در چین با این ذهنیت که دولت بایدن برای مجازات آنها بسیار ضعیف و مردد است، برای معاملات نفتی با تهران زیر بار ریسک بیشتری می‌روند.

آنها در ادامه با تاکید بر این ادعا که بایدن تاکنون هیچ اقدامی علیه افزایش زیاد صادرات نفت ایران نکرده است، گفته‌اند: عدم تمایل رئیس جمهور برای به‌کارگیری اقدامی علیه افزایش صادرات نفت ایران به این دلیل که می‌تواند به مذاکرات وین آسیب بزند، بدون تردید موجب تقویت این مجرمان(خریداران نفت ایران) شده است.

این سناتورها همچنین هشدار داده‌اند که افزایش صادرات نفت ایران اهرم‌های فشار آمریکا در مذاکرات هسته‌ای در وین را تضعیف می‌کند.

این ۱۰ سناتور در ادامه بر لزوم به‌کارگیری اقدامات تنبیهی و تحریم علیه شرکت‌های خریدار نفت ایران و به‌علاوه علیه نفت‌کش‌های حامل نفت ایران با پرچم خارجی تاکید و خاطرنشان کردند: رئیس جمهور نباید قانون تحریم‌های نفتی ایران را که مورد تایید هر دوحزب جمهوری‌خواه و دموکرات است، نقض کند.

منبع: خبرآنلاین

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.