جمعه ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۲

هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال؛

بازگشت اختلاف پرسپولیس و استقلال با پیروزی آبی‌ها بر هوادار

نتیجه بازی معوقه هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال همچنان باعث ماندن آبی پوشان پایتخت در صدر جدول رقابت های فصل جاری شد.

استقلال

به گزارش قدس آنلاین، تیم‌های فوتبال استقلال تهران و هوادار از ساعت ۱۷ امروز دیدار معوقه هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال را در ورزشگاه انقلاب کرج برگزار کردند که با پیروزی دو بر یک استقلال تهران همراه بود.

رودی ژستد (۱۱- پنالتی) و امیر ارسلان مطهری (۸۴) برای استقلال و محمدجواد محمدی (۳۹) برای هوادار گلزنی کردند.

شاگردان فرهاد مجیدی که به دلیل شیوع ویروس کرونا در اردوی خود نتوانستند قبل از تعطیلات زمستانی به مصاف هوادار بروند با پایان یافتن بازی‌های رسمی تیم ملی ایران مقابل عراق و امارات میهمان شاگردان رضا عنایتی شدند تا برای کسب سه امتیاز دیگر و ادامه صدرنشینی خود مبارزه کنند.

این دیدار با شروع حملات آبی‌ها از جناح راست که وریا غفوری را با بازوبند کاپیتانی استقلال می‌دید همراه بود. شاگردان فرهاد مجیدی خیلی زود هم توانستند با استفاده از تجربه بازیکنان خود مالکیت توپ را در اختیار بگیرند. امین قاسمی نژاد روی خطای مدافع هوادار در دقیقه ۱۰ در محوطه جریمه حریف روی زمین افتاد تا داور در سوت خود بدمد و اعلام خطای پنالتی کند.

اعتراض گسترده بازیکنان هوادار نیز تأثیری روی تصمیم علی اصغر مؤمنی نداشت تا رودی ژستد پشت توپ بایستد و آن را تبدیل به گل کند.

در ادامه شاگردان رضا عنایتی در اکثر دقایق بازی توپ را در اختیار داشتند و با سرعت در بازی قصد داشتند گل خورده را جبران کنند. حملات بازیکنان هوادار همچون استقلالی‌ها از جناحین طراحی شده بود تا روزی طلب و محمدی چندین بار دروازه حسینی را با خطر تهدید کنند.

واکنش‌های حسینی در چارچوب دروازه استقلال ادامه داشت تا اینکه محمد جواد محمدی توانست گل تساوی این تیم را با پاس عرضی عبدی در دقیقه ۳۹ به ثمر رسانده و بازی را به تساوی بکشاند.

نیمه دوم با تغییرات استراتژی استقلال برای زدن گل پیروزی بخش همراه بود. فرهاد مجیدی که ترکیب اولیه آبی پوشان را با حضور: سیدحسین حسینی، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی، محمدحسین مرادمند، مهدی مهدی‌پور، زبیر نیک‌نفس، وریا غفوری، جعفر سلمانی، امین قاسمی‌نژاد، امیرحسین حسین‌زاده و رودی ژستد وارد زمین کرده بود ابوالفضل جلالی را از دقیقه ۵۲ جای جعفر سلمانی وارد زمین کرد تا از نفوذهای این بازیکن بتواند استفاده کند.

در ادامه نیز ارسلان مطهری (۶۲) جای امین قاسمی نژاد را در خط حمله گرفت تا قدرت سرزنی و دوندگی این بازیکن بتواند چاره کار استقلال شود. رضا عنایتی نیز برای اینکه خستگی را از تن بازیکنان خود خارج کند دست به تعویض زد تا بتوانند همچنان پا به پای صدرنشین فعلی لیگ برتر بازی کنند اما فشار همه جانبه استقلال برای زدن گل پیروزی با ورود آرمان رمضانی و امیرعلی صادقی (۸۳) افزایش یافت تا اینکه ارسلان مطهری تعویض طلایی فرهاد مجیدی توانست روی کرنر ارسالی مهدی مهدی پور در دقیقه ۸۴ گلزنی کند.

شادی گل مطهری نه تنها ساز استقلال را برای ادامه صدرنشینی این تیم کوک کرد بلکه فاصله با پرسپولیس را بار دیگر به سه امتیاز رساند تا رقیب سنتی آبی‌ها کار سختی برای باز پس‌گیری رتبه اول جدول داشته باشد.

دقایق پایانی این دیدار با فشار میزبان همراه بود تا سیاوش یزدانی نیز ناچار به خطا و گرفتن کارت زرد دوم از داور مسابقه شود تا استقلالی‌ها چند دقیقه پایانی بازی را با ۱۰ نفر ادامه دهند اما تلاش شاگردان عنایتی راه به جایی نبرد تا استقلال به سه امتیاز این دیدار نزدیک برسد.

استقلال با کسب پیروزی در بازی معوقه هفته شانزدهم ۳۸ امتیازی شد تا با اقتدار به صدر جدول تکیه زند. هوادار نیز با ۱۴ امتیاز در رتبه دوازدهم جدول باقی ماند.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما