مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: امروز میزان پوشش تأمین‌اجتماعی از کمتر از ۲۰ درصد در دوران پیش از انقلاب به پوشش بیش از ۷۰ درصد رسیده‌ است و درصدد هستیم بخش‌های دیگر جامعه را نیز، مطابق حق برخورداری همگانی از خدمات بیمه‌ای، تحت‌پوشش قرار دهیم.

میزان پوشش تامین اجتماعی به بیش از ۷۰ درصد رسید

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از پایگاه خبری تامین اجتماعی، سید میرهاشم موسوی در آستانه ۲۲ بهمن با انتشار نوشتاری افزود: خدمات سازمان تأمین اجتماعی در طول ۴۳ سال گذشته با رشد قابل‌توجهی همراه بوده که گزارش جزییات آن خارج از محدودیت این نوشتار است، اما تنها به عنوان یک نمونه، در سال جاری بیش از ۱۴۰۰ میلیارد تومان، پروژه عمرانی در حوزه درمان و با زیربنای تجمعی ۱۱۰ هزار مترمربع، احداث یا توسعه پیدا کرده و این نمود روشن این ادعا ا ست که به‌رغم تمام مشکلات، سازمان تأمین اجتماعی هرگز در ایفای تعهدات خود با مشکل مواجه نشده و نخواهد شد.

وی ادامه داد: ایام الله دهه فجر، آیین و زمانی برای تذکار و یادآوری است. در زمانی که عموم مردم شریف ایران با هجمه‌های سنگین اقتصادی و رسانه‌ای مواجه شده‌اند و شتاب، فراموشی و روزمرگی به ابتلایی فراگیر تبدیل شده، مناسبت‌هایی مانند بزرگداشت بیست و دوم بهمن‌ماه، فرصت و بهانه‌ای است تا با کمی توقف، به مسیر طی شده نگاه کنیم و با واقع‌بینی، دستاوردها را مرور کرده، داشته‌هایمان را فراموش نکنیم و در مسیر اصلاح و بهبود شرایط، شاکر نعمت انقلاب اسلامی باشیم.

موسوی تاکید کرد: انقلابی تاریخی که با گذشت ۴۳ سال، حالا به مرحله‌ای از بلوغ و ثبات رسیده است تا با نگاهی دقیق به دیروز، نقاط قوت و ضعف را ارزیابی کرده و برای افق پیش‌رو، برنامه‌ریزی کنیم. به تعبیر مقام معظم رهبری، “روزهای دهه‌ی فجر، فرصت خوبی است که فرزانگان ما، آگاهان ما، جوانان ما، آحاد ملت ما به ارزیابیِ کاری که در تاریخ این انقلاب رخ داده، بپردازند. "

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در این نوشتار عنوان کرد: از میان دست‌آوردهای مهم انقلاب اسلامی، شاید مهم‌ترین موضوع، ظهور آرمان‌ها و افق‌هایی جدید و بزرگ برای ملتی بود که در دوران طاغوت، آرمان‌هایی مثل استقلال، عدالت، جمهوریت و آزادی را از درون خود پیدا کرد. افق‌هایی که مانند نور، در باطن و فطرت هر انسان آزاده‌ای وجود دارد، اما برای بیداری، متحد شدن و فاصله گرفتن از پراکندگی، نیازمند بزرگ‌مردانی مانند حضرت امام (ره) است تا مانند مشکات، این نورهای منفرد را به نوری بزرگ و فراگیر و یک بیداری و حرکتی تاریخی تبدیل کند تا مطابق آن فرمایش دقیق، انقلابی را به مثابه انفجار نور رقم بزند.

موسوی افزود: مردم ایران خوب می‌دانند حرکت تاریخی مردم ایران در مسیر استقلال، جمهوریت، عدالت و آزادی در ۴۳ سال گذشته و از اولین روز وقوع انقلاب، با خباثت و دشمنی‌های مختلف خارجی و داخلی مواجه شد. از ترورهای کور مردم و مسئولین انقلابی و دانشمندان گرفته تا مسئله جنگ تحمیلی و نفوذ منافقان و تحریم‌هایی که به اذعان دشمنان، شدیدترین تحریم‌های تاریخ است. خباثت‌هایی که شاید هرکدام به تنهایی برای از بین بردن یک نظم سیاسی کافی بود، اما به عنایت الهی و با استقامت مردم، پرچم این انقلاب همچنان برافراشته است و بر اساس تحلیل‌ها افق پیش‌رو، روشن‌تر از دیروز است.

وی ادامه داد: در این مسیر اما دشمن تلاش کرده تا با سخت کردن شرایط معیشت از یک طرف و با آتش سنگین رسانه‌ای که مخاطب آن روح و اذهان ملت ایران است؛ هم در فضای واقعی زندگی و شاید مهم‌تر از آن، در فضای برداشت‌ها و ذهنیت‌ها، میان مردم و انقلابی که به تعبیر مقام معظم رهبری متعلق و برآمده از مردم است؛ فاصله بیندازد. فاصله‌ای که قرار است به واسطه دشواری‌های تحمیلی، به معیشت مردم و تحریف واقعیت‌ها و فراگیر کردن فضای یأس و روایت‌های منفی از انقلاب، منجر شود تا جایی که مقام معظم رهبری در سخنان اخیر خود در تبیین مفهوم جهاد، مصداق امروزی جهاد را دقیقاً در همین دو حوزه یعنی جهاد اقتصادی و جهادِ تبیین، معرفی کردند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: بر همین مبنا این سازمان نیز در هر دو این جهادها دارای سهم و ماموریت مشخص است. هم در عرصه اقتصادی که باز هم در دیدار اخیر مقام معظم رهبری بر ضرورت هدایت، نظارت و کمک نهادها و دستگاه‌ها تاکید کردند. ما در عرصه تولید و اشتغال فعال هستیم و باید با روحیه جهادی فعال‌تر و موثرتر باشیم و هم در عرصه تبیین که باید خدماتی که در حال انجام آن هستیم و تغییراتی که در این مسیر چهل ساله به‌رغم همه دشواری‌ها انجام دادیم را برای مردم و به زبان مردم، تبیین کنیم.

وی تاکید کرد:‌ در دوره جدید هم براساس همان آرمان‌های انقلاب اسلامی بر ضرورت تحقق سه مفهوم عدالت، اعتماد و اجتماعی شدن خدمات سازمان تأمین اجتماعی که برای تحقق این سه، نیازمند تحول هستیم؛ اشاره و تأکید شد. آرمان‌هایی که از بطن انقلاب مردم استخراج شده و مطالبه امروز جامعه است.

موسوی با گرامیداشت و تبریک چهل و سومین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و ادای احترام به تمام شهدای گرانقدر انقلاب و امام (ره)، افزود: به ملت شریف ایران به‌ویژه بیمه‌شدگان، بازنشستگان، مستمری‌بگیران و کارفرمایان تحت پوشش خدمات سازمان تأمین‌اجتماعی، متعهد می‌شویم که در مسیر تحقق اهداف انقلاب و گره گشودن از مشکلات مردم، حرکت کرده و لحظه‌ای در این مسیر از پای ننشینیم.

انتهای خبر/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.