با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از دو نوع پهپاد پیشرفته جدید رونمایی شد.

رونمایی از دو نوع پهپاد پیشرفته جدید

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، با حضور امیر سرتیپ محمد رضا آشتیانی، مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع، امیر خواجه‌فرد و جمعی از مسئولان نیروهای مسلح، دستاوردهای این سازمان در حوزه پهپادی رونمایی شد.

امیر سرتیپ آشتیانی در این مراسم ضمن بازدید از نمایشگاه دستاوردهای سازمان صنایع هوایی در حوزه پهپادی، با حضور در جمع کارکنان این سازمان، ضمن تبریک ایام‌الله دهه مبارکه فجر و اعیاد رجبیه و همچنین گرامی داشت یاد و خاطره شهدای صنعت دفاعی به ویژه دانشمند شهید محسن فخری‌زاده در سخنانی اظهار کرد: بی شک صنعت پهپاد یکی از نقاط قابل اتکا در افزایش اقتدار و بنیه دفاعی جمهوری اسلامی به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه چهار دهه از شکل‌گیری این صنعت بومی در مجموعه صنایع هوایی وزارت دفاع می‌گذرد، تصریح کرد: امروز در چهل و سومین بهار انقلاب، شاهد تبلور و شکوفایی این صنعت و ظهور دستاوردهای عملیاتی نوین در این صنعت هستیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه «پهپاد» یکی از ارکان کلیدی توان رزمی و عملیاتی نیروهای مسلح در افق‌هایی فراتر از مرزهای جمهوری اسلامی است، گفت: تا رسیدن به قله‌های توانمندی در این عرصه، راه طولانی در پیش داریم و همچنان باید با توکل به خداوند متعال و با تدبیر و اراده و تلاش روز افزون در راستای اعتلای این صنعت و عرضه محصولات نوظهور تلاشی مجدانه داشته باشیم.

امیر سرتیپ آشتیانی با اشاره به روندهای جهانی و منازعات منطقه‌ای و همچنین نسل‌های مختلف تسلیحاتی و تجهیزاتی رزم افزود: امروز نقش پهپادها در صحنه‌های جنگ، انواع مأموریت‌های اطلاعاتی و عملیاتی از جمله مراقبت، شناسایی اپتیکی و سیگنالی، رزمی، جنگال و ... غیرقابل انکار است و این محصول راهبردی به عنوان یکی از سامانه‌های اصلی در همه صحنه‌های رزم زمینی، هوایی، دریایی و ... نقشی کاربردی و کلیدی دارد.

وی با اشاره به پهپادهای پیشرفته رونمایی شده در نمایشگاه دستاوردهای پهپادی سازمان صنایع هوایی اظهار کرد: قدم گذاشتن در تولید نسل‌های بسیار پیشرفته پهپادی، گوشه‌ای از عزم، اراده و باور وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و تحقق شعار «ما می‌توانیم» است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ضمن تقدیر از دانشمندان و کارکنان صنعت دفاعی، شبکه‌های همکار و تمامی کسانی که در این دستاورد بزرگ ملی نقش داشته‌اند، گفت: انتظارات از صنعت پهپاد، قابلیت‌ها و مأموریت‌های آن فرای آن چیزی است که تاکنون محقق شده است؛ ما در دوره کنونی در نظر داریم با توسعه قابلیت‌ها، نوع مأموریت و تنوع کاربری پهپاد در نیروهای مسلح و کشورهای دوست، این محصول بسیار راهبردی را به عنوان یکی از ارکان آرایه‌های هوشمند دفاعی برتری‌ساز و قابل اتکا در عرصه‌های مختلف رزم کشور نهادینه کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.