چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۵

توضیح سخنگوی وزارت خارجه درباره خبر سفر هیئت ایرانی به کره جنوبی

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان توضیحی درباره خبر سفر هیئت ایرانی به کره جنوبی ارائه کرد.

خطیب زاده

به گزارش قدس آنلاین، سعید خطیب زاده در پاسخ به سؤال خبرنگاران در مورد برخی اخبار رسانه‌ای مبنی بر سفر هیئتی از جمهوری اسلامی ایران به کره جنوبی، اعلام کرد: هیئت کارشناسی جمهوری اسلامی ایران متشکل از متخصصان حوزه‌های نفتی و بانکی هفته جاری در سئول مذاکراتی را با شرکت‌ها و مقامات کره‌ای با هدف بررسی امکان فروش مجدد نفت و میعانات گازی به کره جنوبی برگزار کردند.

وی افزود: این سفر که در راستای توسعه روابط متوازن با کشورهای آسیایی محسوب می‌شود، پس از دیدار معاونین وزرای امور خارجه دو کشور در وین انجام شد. طرف ایرانی با استفاده از این فرصت، در رایزنی با مقامات کره‌ای، بر رفع محدودیت غیرقانونی از منابع ارزی بلوکه شده ایران در کره تأکید کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: نتایج این نشست کارشناسی می‌تواند به عنوان محکی برای ارزیابی جدیت و اراده کره جنوبی جهت حل مشکلات موجود بین دو کشور و بازگشت مناسبات به روال عادی، از جمله با فروش نفت و میعانات گازی به کره و سرمایه‌گذاری شرکت‌های کره‌ای در طرح‌های اقتصادی ایران قلمداد شود، به همین دلیل جمهوری اسلامی ایران با دقت نتایج این مذاکرات را پیگیری و در چگونگی تنظیم روابط دو کشور لحاظ خواهد کرد.

منبع: مهر

نظر شما