منابع خبری بامداد پنج شنبه از حمله موشکی رژیم صهیونیستی به حومه جنوب غربی دمشق پایتخت سوریه خبر دادند.

تجاوز موشکی رژیم صهیونیستی به حومه دمشق

به گزارش قدس آنلاین، منابع خبری بامداد پنج شنبه از حمله موشکی رژیم صهیونیستی به منطقه خان الشیح واقع در حومه جنوب غربی دمشق خبر دادند.

بر اساس این گزارش، این منابع اعلام کردند که منطقه خان الشیح در ۱۰ کیلومتری جنوب غربی دمشق هدف بمباران هوایی رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.

در همین حال، خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) به نقل از یک منبع نظامی گزارش داد: حدود ساعت ۲۳ و ۳۵  دقیقه شامگاه چهارشنبه دشمن اسرائیلی با شلیک چند فروند موشک زمین به زمین از جولان اشغالی سوریه، نقاطی در اطراف شهرک زاکیه واقع در جنوب دمشق را هدف قرار داد.

سانا همچنین افزود که این حمله هوایی منجر به بر جاماندن خسارات مادی شد.

ارتش رژیم صهیونیستی بامداد چهارشنبه گذشته هم دو بار به دمشق حمله کرده بود. همزمان با این حملات، خبرگزاری رویترز از بلند شدن صدای آژیر خطر در ام الفحم در حیفا در شمال سرزمین‌های اشغالی خبر داد.

شبکه ۱۴ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که احتمالاً موشک‌های پدافند هوایی سوریه وارد شمال فلسطین اشغالی شده و صدای آژیر خطر حمله موشکی به صدا در آمده است.

رئیس مرکز آشتی سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه شامگاه چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: ارتش سوریه موفق به انهدام هشت موشک شلیک شده توسط جنگنده‌های صهیونیست در تجاوز اخیر شد.

وزارت دفاع روسیه با اعلام جزئیات این تجاوز اسرائیل به سوریه اعلام کرد: نیروهای نظامی سوریه موفق به انهدام هشت موشک شلیک شده توسط جنگنده‌های صهیونیست شدند.

دریاسالار «اولگ ژوراولف» رئیس مرکز آشتی سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای گفت: حدود ساعت ۲ روز ٩ فوریه به وقت مسکو، چهار جنگنده اسرائیلی با شلیک موشک‌های هدایت شونده به شهرک الکسوه در استان دمشق حمله کردند.

ژوراولف تاکید کرد: پدافند هوایی روسیه که در اختیار نیروهای مسلح سوریه قرار دارد توانست هشت موشک را منهدم کند.

وی تاکید کرد: ساعت ۲ و ۳۰ دقیقه به وقت مسکو، ارتش رژیم صهیونیستی بار دیگر با شلیک ١٠ موشک زمین به زمین از منطقه جولان اشغالی به پدافند هوایی سوریه حمله کرد.

این مقام روسی اعلام کرد که این حمله منجر به کشته شدن یک سرباز سوری و زخمی شدن پنج تن دیگر شد.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.