۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۸
کد خبر: 795475

محققان موسسه ملی استانداردها ی آمریکا نسبت به مصرف نوشیدنی گرم در لیوان‌های یکبار مصرف هشدار دادند.

هشدار: در لیوان یکبار مصرف نوشیدنی گرم نخورید

به گزارش قدس آنلاین به نقل از دیلی‌میل، تحقیقات نشان می‌دهد فنجان‌های یکبار مصرف قهوه، تریلیون‌ها ذره پلاستیک میکروسکوپی را در نوشیدنی شما آزاد می‌کنند. 

محققان مؤسسه ملی فناوری و استانداردها فنجان‌های یکبار مصرف پوشیده شده با پلی اتیلن با چگالی کم را تجزیه و تحلیل کردند و مشخص شد، هنگامی که این فنجان ها در معرض آب جوش قرار می‌گیرند، تریلیون ها ذره آزاد می‌کنند.

هنوز مشخص نیست که آیا این ذرات پلاستیکی اثرات بدی بر سلامتی افراد یا حیوانات دارند یا خیر اما فنجان‌های یکبار مصرف قهوه به دلیل پوشش پلاستیکی نازک آنها که بازیافت آنها را بسیار دشوار می‌کند، به عنوان یک بلا برای محیط زیست شناخته شده است. اکنون یک مطالعه جدید نشان داده است که ظروف نوشیدنی داغ تریلیون‌ها ذرات پلاستیکی میکروسکوپی را به نوشیدنی شما می‌ریزند.

پیش از این نتایج به دست آمده از یک بررسی نشان داده بود، با گذشت زمان  و استفاده مدوام از ظروف یکبار مصرف نظیر لیوان پیامدهای سلامتی آنها برای افراد می‌تواند جدی باشد؛ نگرانی فزاینده‌ای در مورد ریزپلاستیک‌های موجود در بسته بندی مواد غذایی وجود دارد، اما شواهد کمی در مورد تأثیر آن بر سلامت انسان منتشر شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.