سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت:حداقل ۳۰ درصد اعتبارات در بودجه ۱۴۰۱ به حاشیه شهر اختصاص پیدا کرده است که گواهی بر اهمیت شورای ششم به ساماندهی حاشیه شهر است.

بودجه ۲۶ میلیاردی پاسخگوی نیازهای جهان‌شهر مشهد نیست

به گزارش قدس آنلاین، موسی‌الرضا حاجی بگلو در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد اظهارداشت: سیاست‌گذاری شورای ششم براساس گفتمان انقلابی، مردمی، جهادی و جوان گرایی است و تلاش کردیم شعارهایمان را در این حوزه‌ها به سرانجام برسانیم.

وی افزود: یکی از معضلات شهر حاشیه شهر است و بسیاری از مشکلات در نبود زیرساخت، اعتبار و امکانات است. در مشهد خدمات ملی اما بودجه محلی است، حضور چند ده میلیونی زائر و جمعیت میلیونی با بودجه ۲۶ میلیاردی  پاسخگویی نمی‌شود.

حاجی‌بگلو تصریح کرد: طرح شفافیت حقوق مدیران جزو مصوبات شورا بوده و حذف نشده بلکه اصلاح شده است و فرمانداری ایرادی در مصوبه نگرفته است.

پادگان ارتش با پیگیری شهردار منتقل می‌شود

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با بیان این مطلب که یک اتفاق خوب بازگشایی پادگان ارتش بود خاطرنشان کرد: یکی از شعارهای ادوار گذشته این بود که پادگان تعیین تکلیف شود و نزدیک به ۱۴ سال است که جلسه گذاشته می‌شد اما به سرانجام نرسیده بود.  الحمدالله در این دوره پس از ورود شهردار و پیگیری ایشان و سفر رییس قوه قضاییه در دستور کار قرار گرفت و نماینده ویژه‌ای برای این امر منصوب کردند.

وی ادامه داد: ۳۰ جلسه کارشناسی در شهرداری و دستگاه‌های مربوطه برگزار شد و بعد سه ماه تلاش در آستانه عید فطر کمیسیون ماده پنج با بازگشایی موافقت کرده است.

حاجی‌بگلو با بیان این مطلب که  توجه ویژه شورای ششم به حاشیه شهراست اظهارکرد: ۳۸ درصد اعتبارات بودجه عمرانی شهرداری به حاشیه شهر اختصاص یافته است، همچنین در طرح های زود بازده مقرر شد با همراهی و همفکری شورای محلات و معتمدین و بسیج محلات برای هر منطقه ۱۰ میلیارد تومان با پیشنهاد منطقه هزینه شود.

عضو شورای شهر مشهد گفت: حداقل ۳۰ درصد اعتبارات در بودجه ۱۴۰۱ به حاشیه شهر اختصاص پیدا کرده است که گواهی بر اهمیت شورای ششم به ساماندهی حاشیه شهر است.  

طرح زیست‌بوم رسانه‌ای به سبب تداخل با مصوبات قبلی رد شد

وی گفت:طرح زیست بوم رسانه‌ای؛ در صحن امروز رد شد زیرا درخواست داشتند نمایی از رسانه دیجیتال‌ ایجاد کنند اما در بودجه ۱۴۰۱ حدود ۲۰ میلیارد بودجه‌ به شهرآرا اختصاص داده شده تا در تولید محتوای خارج از شهرداری، هزینه شود، بر همین اساس این طرح رد شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس افزود:۲۰ درصد بودجه سازمان‌ها و مؤسسات را کاهش دادیم و به سوی پروژه های عمرانی حرکت کرده‌ایم و اعتقاد داریم که اقتصاد مقاومتی باید در جریان باشد.

حاجی بگلو عنوان کرد: نامگذاری معابر به نام شهدا از فرمایشات مقام معظم رهبری است و جزو اولویت‌های ماست و در هر جلسه علنی نامگذاری چند خیابان جزو دستورات اول است.

استخدام‌های گسترده پیشین دست مدیریت شهری را بسته است

وی گفت:اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی در مجلس شورای اسلامی برای زیرساخت های شهر، تصویب شده است، باید برای آن برنامه ریزی کنیم، هنر مدیریت شهری است که قبل از اقدام دستگاه های اجرایی دیگر ما از این اعتبار استفاده کنیم.

حاجی بگلو خاطرنشان کرد: تبصره هشت قانون و نیروهای به کار گرفته شده در شورا جزو اختیارات است و بنده از محل تبصره هشت ۱۰ میلیون تومان استفاده کرده ام. در گذشته سه هزار نیرو بدون مجوز و سیر قانونی جذب شدند و اکنون نمیتوانیم آنان را اخراج کنیم اما دست ما را بسته اند و نتوانسته‌ایم یک نیرو جذب کنیم. دستیاران و مشاوران بیمه ندارند، ۳.۵ میلیون حقوق به آنها پرداخت می‌شود و هیچ کارت هدیه‌ای داده نمی‌شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس افزود: طرح بافت ابکوه ابلاغ شده است و دولت هزار میلیارد تومان به آن اختصاص داده و بخشی هم شهرداری پرداخت می‌کند.

صادرات خدمات فنی و مهندسی؛ قدمی برای جذب سرمایه خارجی 

وی ادامه داد: نتوانسته‌ایم در حوزه سرمایه گذاری خارجی موفق باشیم، اما مصوبه ای در خصوص صادرات خدمات فنی و مهندسی به کشورهای جهان اسلام داشتیم که باب گفت‌وگو و جذب سرمایه گذار است. با برخی سرمایه گذاران در حال مذاکره هستیم که اتفاقات خوبی رخ می‌دهد.

حاجی بگلو تصریح کرد: در قراردادهایی که با آقای ثابت داشتیم تعهداتی داشتند که باید عمل میکردند، مانند ایجاد چندین تصفیه خانه، و تاکنون هم پای مذاکره با ما نیامده‌اند و درخواست دادیم کارشناس رسمی دادگستری خسارات را مشخص و شهرداری را در این پروژه سهیم کنند که تاکنون قبول نکرده‌اند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس اظهارداشت:سیاست گذاری در شورای ششم بر اساس گفتمان انقلابی، جهادی و جوان گرایی بوده است و خوشبختانه در این حوزه موفق بوده‌ایم.  

حاجی بگلو خاطرنشان کرد:شاهد اتفاق‌های خوبی در حوزه اقتصادی بوده‌ایم، که یکی از موارد صادرات و ارائه خدمات فنی و مهندسی به کشورهای جهان اسلام بوده است؛ در راستای جذب سرمایه گذار با کشور تاجیکستان وارد مذاکره‌ شده‌ایم و امیدواریم در این راستا شاهد اتفاق‌های خوبی باشیم.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.