چهارشنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۸

باقری در دانشگاه امام صادق(ع):

رژیم صهیونیستی نماد انحصاری تروریسم دولتی است

معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: تروریسم محصول تجاوز و اشغالگری صهیونیست‌ها است، از این رو رژیم صهیونیستی حقیقتا نماد انحصاری تروریسم دولتی است.

باقری

به گزارش قدس آنلاین، علی باقری معاون سیاسی وزارت خارجه امروز  در اولین همایش همه‌پرسی فلسطین که در دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد، با اشاره به اینکه فلسطین، پدیده‌ای است که ارزش‌های انقلاب اسلامی از جمله عدالت طلبی، استقلال خواهی، سلطه‌گریزی و… در آن به طرز قابل توجهی جلوه‌گری می‌کند، گفت: در پروژه پیمان ابراهیم، فلسطینی‌ها و حقوق آنها وجه المصالحه سیاست و اقتصاد و امنیت موقت و معلق برخی دولت‌ها قرار گرفته است.

وی افزود: حداکثر کارکرد پروژه پیمان ابراهیم برای رژیم صهیونیستی، در حد تنفس مصنوعی دادن به این رژیم اشغالگر است.

معاون سیاسی وزارت خارجه با بیان اینکه در میان تمام موضوعاتی که در قضیه فلسطین اهمیت داد، هیچ مسأله‌ای به اهمیت انسان اعم از جان و حقوق بشر نیست، تاکید کرد: رژیم صهیونیستی، منشور مجسم نقض حقوق بشر جهانی است.

باقری اضافه کرد: هفت دهه است که رژیم صهیونیستی، مالک انحصاری دایره المعارف جامع نقض حقوق بشر است.

وی با اشاره به اینکه موضوع فلسطین، یک اختلاف بر سر تکه‌ای از سرزمین نیست، اظهار داشت: چراکه رژیم صهیونیستی نماد نقض نظام‌مند (سیستماتیک) حقوق بشر در گستره تاریخ و در سطح جهانی است. در فلسطین، صلحی پایدار خواهد بود که مبتنی بر عدالت باشد و عدالت هیچ قرابتی با تجاوز و اشغالگری صهیونیست‌ها ندارد.

معاون سیاسی وزارت خارجه گفت: حمایت غربی‌ها از صهیونیست‌های اشغالگر، ادعاهای لیبرالیسم درباره حقوق بشر و دمکراسی را به چالش کشیده است.

باقری با بیان اینکه تروریسم محصول تجاوز و اشغالگری صهیونیست‌ها است، از این رو رژیم صهیونیستی حقیقتاً نماد انحصاری تروریسم دولتی است، تصریح کرد: هر ابتکاری که به پایان تجاوز و اشغالگری در فلسطین منجر نشود، راه حل نیست، بلکه بیراهه است.

وی تاکید کرد: راه‌حل مسٱله فلسطین سخت‌افزاری (مقاومت) و نرم‌افزاری (همه‌پرسی) است به همین جهت هر کدام که زودتر به تجاوز و اشغال پایان دهد و موجب بازگشت همه فلسطینیان به سرزمین اصلی خود شود، صلح پایدار را برای منطقه و جهان به ارمغان خواهد آورد.

معاون سیاسی وزارت خارجه با بیان اینکه مقاومت و همه‌پرسی دو روی سکه استیفای حقوق ملت فلسطین هستند که در عمل هر یک که زودتر به نتیجه برسند، منجر به حل و فصل پایدار قضیه فلسطین خواهند شد، افزود: مقاومت حق غیر قابل انکار مردم فلسطین است و کمک به مقاومت وظیفه همه کسانی است که مدعی حمایت از حقوق بشر هستند از این رو کسانی که از مبارزات ملت فلسطین علیه تجاوز و اشغالگری حمایت و پشتیبانی نمی‌کنند، باید به‌عنوان ناقضان حقوق بشر و یا دست‌کم حامیان نقض حقوق بشر مؤاخذه شوند.

باقری گفت: رژیم صهیونیستی و حامیان غربی آن در پی محو فلسطین هستند، غافل از آنکه تفکر مقاومت ریشه در اعماق دل و جان آحاد ملت‌های منطقه به‌ویژه ملت فلسطین دارد و لذا فلسطین محوشدنی نیست.

وی با اشاره به اینکه با وجود آنکه حدود هفتاد سال از اشغالگری فلسطین توسط صهیونیست‌ها می‌گذرد، اما کماکان این رژیم با چالش بحران مشروعیت در بیرون و بحران هویت در درون خود روبرو است، افزود: از این رو برنامه‌ریزی بلندمدت برای این رژیم سرابی بیش نخواهد بود.

معاون سیاسی وزارت خارجه گفت: صهیونیست‌ها تصور می‌کنند با زور و جنایت می‌توانند به اشغالگری مشروعیت ببخشند، غافل از آنکه استمرار تجاوز و جنایت، به‌عنوان تهدیدی درون زا، استقرار این رژیم را در معرض خطر جدی قرار داده است.

انتهای پیام

منبع: مهر

نظر شما