پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۶

رمضانی: زمان خرید کتاب از نمایشگاه مجازی به کمتر از ۱۲ دقیقه رسید

سخنگوی سی وسومین دوره نمایشگاه کتاب با اشاره به فروش ۱۱۵ میلیارد تومانی از نمایشگاه تا شب گذشته، گفت: زمان خرید نمایشگاه مجازی در نمایشگاه امسال به کمتر از ۱۲ دقیقه رسیده است.

سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران

به گزارش قدس آنلاین، علی رمضانی، سخنگوی سی‌وسومین دوره نمایشگاه کتاب در هشتمین نشست خبری نمایشگاه با اشاره به استقبال مردم از نمایشگاه اظهار داشت: نشاط جمعی و خانوادگی در نمایشگاه مشهود است و با توجه به استقبال مردم، امروز و فردا زمان برگزاری نمایشگاه یک ساعت تمدید شد و به این ترتیب نمایشگاه تا ساعت ۲۱ به روی بازدیدکنندگان باز است.

وی از برپایی مراسم سرود «سلام فرمانده» در صحن اصلی مصلای امام خمینی (ره) خبر داد و افزود: این مراسم عصر فردا با حضور کودکان و نوجوانان دهه هشتاد و نودی برگزار می‌شود.

رمضانی با بیان اینکه گزارش مردم و اصحاب رسانه به اجرای بهتر خدمات در نمایشگاه کمک می‌کند، خاطر نشان کرد: غرفه‌های مواد غذایی در حاشیه نمایشگاه مورد ارزیابی قرار می‌گیرند؛ تا جایی که چندین غرفه تاکنون پلمپ شده است و حتی امروز یکی از غرفه‌های متخلف بسته شد.

سخنگوی سی وسومین دوره نمایشگاه کتاب با اشاره به برگزاری جلسه سوم کمیته تخلفات، ادامه داد: در این جلسه ۵۴ پرونده مورد بررسی قرار گرفت که برای ۴۵ پرونده رأی صادر شد. بیشتر تخلفات ناشران مربوط به تخلفات آیین‌نامه‌ای و عرضه کتاب سایر ناشران بدون اجازه آنها، عدم رعایت شئونات و ارائه دستگاه کارتخوان غیرنمایشگاهی بوده است که برای ناشران متخلف جریمه‌هایی همچون بسته شدن غرفه به مدت ۳ تا ۵ ساعت تا محرومیت یک ساله از کمک‌های وزارت ارشاد و ممانعت از حضور در نمایشگاه سال آینده در نظر گرفته شد.

وی از حضور یکی از نویسندگان پاکستانی در این دوره از نمایشگاه خبر داد و گفت: «ظهیر الحسن کربلایی» مدیر انتشارات الولایه پاکستان که کتاب «رفیق خوشبخت ما» روایتی از زندگی شهید قاسم سلیمانی را نوشته و کتاب «مهار سرزمین آفتاب» را ترجمه کرده است، میهمان ویژه امروز نمایشگاه بود.

رمضانی با بیان اینکه تاکنون ۳۴ هزار نفر با مرکز پاسخگویی نمایشگاه ارتباط برقرار کردند، افزود: ۲۷ هزار تماس ورودی و هفت هزار تماس خروجی بوده است که علت اصلی افرایش تماس‌های خروجی نیز ارسال نشدن بسته‌های کتاب برای پیگیری ارسال آنها از سوی مسئولان به مخاطبان است.

سخنگوی سی و سومین دوره نمایشگاه کتاب در پاسخ به سوال خبرنگار فرهنگی توانا درباره تمدید نمایشگاه، تصریح کرد: به مردم توصیه می‌کنیم که فرصت باقی مانده را مغتنم بشمارند و به تمدید زمان نمایشگاه دل خوش نکنند، چرا که تمدید اتفاق پیچیده‌ای است که به دلیل مشکلات برای هماهنگی با دستگاه‌های مختلف، بعید است که اتفاق بیفتد. البته ممکن است در بخش مجازی تمدید داشته باشیم.

وی با بیان در نخستین نمایشگاه مجازی میانگین حضور هر فرد تا خرید کتاب ۲۴ دقیقه است، افزود: در نمایشگاه بهمن ماه سال گذشته این زمان به ۱۴ دقیقه و ۳۰ ثانیه رسید که با تلاش همکاران، اکنون زمان خرید کتاب از نمایشگاه مجازی به کمتر از ۱۲ دقیقه رسیده است.

رمضانی همچنین با اشاره به آمار فروش در نمایشگاه، خاطر نشان کرد: مجموع فروش حضوری و مجازی تا شب گذشته ۱۱۵ میلیارد تومان بوده که ۵۴ میلیارد برای خرید از نمایشگاه مجازی و ۶۱ میلیارد نیز برای نمایشگاه حضوری است.

نظر شما