مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی با صدور اطلاعیه‌ای با تاکید بر اینکه دسترسی به سؤالات امتحانات نهایی قبل آز آزمون به هیچ وجه امکان پذیر نیست، از دانش آموزان خواست تا فریب تبلیغات افراد سودجو را  نخورند.

دسترسی به سؤالات امتحانات نهایی قبل از آزمون ممکن نیست/ فریب سودجویان را نخورید

به گزارش قدس آنلاین، روز گذشته اولین روز شروع امتحانات نهایی دانش آموزان در سراسر کشور بود. در اولین روز از برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم و پس از حدود نیم ساعت از شروع امتحان، تصویری از برگه سؤال امتحانی در فضای مجازی انتشار یافت که بلافاصله از طریق بررسی شواهد و رصد نشانه‌های منقوش در برگه سؤال، حوزه‌های عامل این انتشار شناسایی و اقدامات حقوقی برای برخورد با متخلفین در دستور کار قرار گرفت، بر همین اساس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تاکید بر این که امکان دسترسی به سؤالات امتحان نهایی قبل از آغاز جلسه به هیچ وجه امکان پذیر نیست، بر برخورد قانونی با متخلفان تاکید کرد.

در متن این اطلاعیه آمده است: با توجه به این که سؤالات رمز شده امتحانات نهایی دقیقا پیش از شروع هر امتحان از قرنطینه طراحی سؤالات به طور مستقیم با روش الکترونیکی به حوزه‌های اجرای سراسر کشور ارسال و در همان جا رمز گشایی و در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد، دسترسی به سؤالات قبل از امتحان امکان پذیر نیست و موضوع افشای سؤالات منتفی است، اما در مواردی پس از شروع امتحان تعداد انگشت شماری از دانش آموزان با استفاده از گوشی همراه، ساعت هوشمند و... که موفق شده‌اند با خود به جلسه امتحان ببرند، مبادرت به تصویربرداری از سؤالات و ارسال آن در کانال‌های خاص می‌کنند.

این اطلاعیه می‌افزاید: در مواردی نیز افراد سودجو و فرصت طلب با استفاده از انتشار سربرگی مجعول سؤالات و تغییرات گرافیکی در آن‌ها و انتشار در فضای مجازی، سعی در فریب دانش آموزان دارند که آموزش و پرورش به منظور برخورد با این موارد، با صدور دستورالعمل‌های حفاظت و مراقبت از آزمون‌ها، تعیین و آموزش ناظرین ثابت توسط حراست، بکارگیری مراقبین و نیز تجهیز حوزه‌های برگزاری امتحانات به دستگاه‌های موبایل‌یاب و نظارت مستمر از حوزه‌ها توسط ناظرین ستادی استانی و منطقه‌ای برای برقراری نظم و امنیت بیشتر و جلوگیری از هرگونه تخلف برنامه‌ریزی و اقدام کرده است.

لازم به ذکر است: در صورت بروز تخلف براساس آیین‌نامه رسیدگی به تخلفات امتحانی با متخلفین برخورد می‌شود و این موضوع و نوع مجازات مرتبط با تخلف در بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های ارسال شده به مدارس به اطلاع عوامل برگزاری امتحانات و دانش آموزان رسانده خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، امید است مسئولیت پذیری، اقدامات و تلاش عوامل برگزاری امتحانات در اجرای دستورالعمل‌ها و همچنین هوشیاری دانش آموزان و خانواده‌ها در برخورد با افراد فرصت طلب، زمینه بروز هرگونه سوء استفاده از موضوع امتحانات را از بین ببرد، لیکن متاسفانه در اولین روز از برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم و پس از حدود نیم ساعت از شروع امتحان، تصویری از برگه سؤال امتحانی در فضای مجازی انتشار یافت که بلافاصله از طریق بررسی شواهد و رصد نشانه‌های منقوش در برگه سوال، حوزه‌های عامل این انتشار شناسایی و اقدامات حقوقی برای برخورد با متخلفین در دستور کار قرار گرفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.