سالی رونی، نویسنده ایرلندی که چندی پیش دست رد به سینه صهیونیسم زد، به فهرست تاثیرگذارترین چهره‌های سال ۲۰۲۲ در مجله تایم راه یافت.

نویسنده ضدصهیونیسم در فهرست تاثیرگذارترین چهره‌های سال ۲۰۲۲

به گزارش قدس آنلاین، مجله آمریکایی تایم هرساله فهرستی از ۱۰۰ آهنگساز، بازیگر، هنرمند، کنشگر و سیاستمدار را به عنوان تاثیرگذارترین چهره‌های سال منتشر می‌کند. فهرست ۱۰۰ چهره تاثیرگذار سال ۲۰۲۲، ۲۳ مه (دوشنبه، ۲ خرداد) منتشر شد. در این فهرست ۱۰۰ نفره تنها یک رمان نویس حضور دارد و آن هم کسی نیست جز سالی رونی، نویسنده ایرلندی که چندی پیش در حمایت از مردم مظلوم فلسطین با ترجمه کتاب جدیدش به زبان عبری مخالفت کرد.

سالی رونی مهر ماه سال گذشته پس از آن که از فروش حق ترجمه اثر جدیدش، دنیای زیبا کجایی؟، به انتشارات صهیونیستی که نسخه عبری دو اثر قبلی وی را منتشر کرده بود، سرباز زد حمایت خود را از جنبش  بایکوت، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم رژیم صهیونیستی ابراز کرد. جنبشی که به گفته رونی در تلاش است به حمایت بین المللی از سرکوب فلسطینیان به دست رژیم صهیونیستی پایان داده و آن را برای پیروی از قانون بین الملل تحت فشار گذارد.

وی در بخشی از بیانیه‌ای که در این باره منتشر کرده بود، بیان کرد که اگرچه شاید این تصمیم به مذاق همه خوش نیاید؛ از نظر او همکاری با شرکتی که حساب خود را از آپارتاید جدا نکرده و از حقوق مردم فلسطین دفاع نمی‌کند، کار درستی نیست.  

دو کتابفروشی زنجیره‌ای در سرزمین‌های اشغالی در واکنش به این تصمیم از کنار گذاشتن آثار رونی از قفسه‌های خود خبر دادند اما ۷۰ نویسنده و ناشر از جمله کامیلا شمسی، مونیکا علی و چاینا میه‌ویل از این تصمیم به عنوان واکنشی درخور تقلید علیه بی‌عدالتی‌ها و ظلم به مردم فلسطین، حمایت کردند.

رمان دنیای زیبا کجایی؟ سومین رمان سالی رونی است که در ماه سپتامبر (شهریور ۱۴۰۰) منتشر شد و در پنج روز اول انتشار با فروش بیش از ۴۰ هزار نسخه به صدر فهرست کتاب‌های پرفروش انگلیس رسید.

از دیگر افرادی که به فهرست ۱۰۰ چهره تاثیرگذار سال ۲۰۲۲ مجله تایم راه یافتند می‌توان به سیمو لیو، ولادیمیر پوتین، کیانو ریوز و رافائل نادال اشاره کرد.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.