منابع خبری از حمله پهپادی به پایگاه آمریکاییها در شرق سوریه خبر دادند اما به جزئیات آن اشاره ای نکردند.

حمله پهپادی به پایگاه نظامیان آمریکایی در شرق سوریه

به گزارش قدس آنلاین، المیادین گزارش داد که نیروهای وابسته به پایگاه آمریکایی‌ها در التنف در شرق سوریه، شب گذشته از حمله پهپادی به این پایگاه خبر دادند.

جزئیات بیشتری هنوز فاش نشده است.

مختصات التنف

این پایگاه آمریکایی‌ها در مثلث مرزی سوریه، عراق و اردن قرار دارد. این پایگاه غیر قانونی بنا شده و ۵۰ کیلومتر منطقه ممنوعه دارد؛ منطقه التنف کلیدی و از حیث ژئواستراتژیک بسیار مهم است زیرا برای آمریکا و رژیم صهیونیستی، نقش ایجاد مانع بر سر راه کریدور ایران، عراق و سوریه را ایفا می‌کند.

گذرگاه «التنف» نقطه مرزی مشترک بین سه کشور سوریه، عراق و اردن است که نخستین و مهم‌ترین گذرگاه مرزی سوریه با عراق به شمار می‌آید.

آمریکا و متحدانش طی سال‌های اخیر همواره تلاش کردند کنترل این گذرگاه در اختیار ارتش سوریه و متحدانش قرار نگیرد.

کنترل این گذرگاه تا شعاع ۵۶ کیلومتری در اختیار نیروهای آمریکایی قرار دارد و واشنگتن حتی به نیروهای سوری نیز اجازه نزدیک شدن به گذرگاه التنف را نمی‌دهد.

این گذرگاه به لحاظ سیاسی نیز اهمیت زیادی دارد، زیرا این گذرگاه به واسطه نزدیکی به عراق سبب اتصال محور مقاومت در سوریه و عراق می‌شود، موضوعی که آمریکا و متحدانش از آن بیم دارند و مهمترین راهبرد آن‌ها نیز ممانعت از اتصال گروه‌های مقاومت در منطقه به خصوص در سوریه و عراق است.

«پاملا اسپنسر»، تحلیلگر نروژی در این خصوص عنوان می‌کند که پایگاه نظامی آمریکا در التنف در زمره بزرگترین پایگاه‌های نظامی این کشور در منطقه غرب آسیا و به تبع آن در سوریه محسوب می‌شود.

پایگاه التنف پیش از این هم هدف حمله پهپادی قرار گرفته بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.