رئیس جمهور ونزوئلا به الجزیره گفت: ما دیپلماسی صلح و گفتگو را پیشنهاد می کنیم. ما و ایران قربانی اقدامات یکجانبه و تحریم های غیرقانونی هستیم.

مادورو: ما و ایران قربانی اقدامات یکجانبه و تحریم های غیرقانونی هستیم

به گزارش قدس آنلاین، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا به الجزیره گفت: ما دیپلماسی صلح و گفتگو را پیشنهاد می کنیم. ما و ایران قربانی اقدامات یکجانبه و تحریم های غیرقانونی هستیم.

وی افزود: در مارس گذشته با هیئت آمریکایی دیدار کردم و در فضایی دیپلماتیک گفتگو کردیم و رایزنی ها از آن هنگام ادامه دارد.

رئیس جمهور ونزوئلا تاکید کرد: غرب مرتکب اشتباه بزرگی علیه روسیه با راه انداختن جنگ اقتصادی و تحریم ها علیه آن شد و همه این اقدامات بی ثباتی به دنبال داشته است.

وی افزود: باید از رهبران دنیا دعوت کنیم که راه گفتگو در پیش گیرند. حل بحران اوکراین با دیپلماسی و راههای مسالمت آمیز میسر می شود.

مادورو تاکید کرد: از کشورهای دنیا می خواهیم که در راستای افزایش همبستگی با ملت فلسطین گام بردارند. فلسطین حق تشکیل کشور مستقل را دارد.

رئیس جمهور ونزوئلا در ادامه گفتگو اظهار داشت: ما فشارها از سوی هر طرفی درباره مساله فلسطین را نمی پذیریم و دیر یا زود شاهد پیروزی خواهیم بود.

نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا از اوایل هفته جاری سفر خود به خاورمیانه را آغاز کرد. وی ابتدا به ایران رفت و با مقامات ارشد ایرانی دیدار و گفتگو کرد. دیدار با رهبر انقلاب اسلامی مهمترین ملاقات وی در سفر به تهران بود. مادورو در ادامه این سفر روز دوشنبه گذشته به کویت سفر کرد. وی پیش از این به الجزایر و ترکیه نیز رفته بود.

سفر مادورو به کشورهای منطقه در شرایطی انجام می‌شود که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفت از ونزوئلا برای مشارکت در نشست مشترک کشورهای آمریکای شمالی و آمریکای لاتین، دعوت نکند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.