دیوان عالی آمریکا روز پنجشنبه حکم به آزادی حمل سلاح توسط شهروندان در اماکن عمومی داد.

دیوان عالی آمریکا حکم به آزادی حمل سلاح در اماکن عمومی داد

به گزارش قدس آنلاین، تنها چند هفته بعد از وقوع یک تیراندازی مرگبار دیگر در یکی از مدارس آمریکا، دیوان عالی این کشور در حکمی اعلام کرد که آمریکایی‌ها حق حمل سلاح در اماکن عمومی را دارند.

این حکم که با حمایت ۶ قاضی دیوان عالی و مخالفت ۳ قاضی صادر شد قانونی در نیویورک را باطل می‌کند که به موجب آن افراد برای دریافت مجوز حمل سلاح بایستی اثبات می‌کردند که برای دفاع از خود نیاز دارند با خودشان سلاح حمل کنند. حکم امروز دیوان عالی آمریکا از محدود شدن حق شهروندان برای حمل سلاح توسط ایالت‌ها جلوگیری می‌کند.

با آنکه قوانین آزادی حمل سلاح در آمریکا بعد از وقوع دو تیراندازی کور در این کشور در ماه گذشته میلادی به شدت زیر تیغ انتقادات قرار گرفته، دیوان عالی با صدور این حکم جانبداری‌اش را از گروه‌هایی که معتقدند قانون اساسی آمریکا به شهروندان حق مالکیت و حمل سلاح می‌دهد اعلام کرده است.

خبرگزاری فرانسه نوشته این حکم یک پیروزی بزرگ برای «انجمن ملی اسلحه» در آمریکا است که بزرگترین لابی حامی آزادی اسلحه در آمریکا است.

فرماندار نیویورک حکم دیوان عالی آمریکا را «روزی سیاه» توصیف کرد. در مقابل، انجمن اسلحه آمریکا اعلام کرده که در دادگاه برنده شده است.

انجمن اسلحه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «حکم امروز یک پیروزی قاطع برای زنان و مردان نیک در سراسر آمریکا و نتیجه چندین دهه مبارزه‌ای است که انجمن ملی اسلحه پیشگام آن بوده است.»

در ادامه این بیانیه ادعا شده است: «حق دفاع از خود و حق دفاع از خانواده و عزیرانتان نباید به خانه محدود شود.»

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.