کلید اولیه سؤالات آزمون پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی(PH.D) و دکتری تخصصی پژوهشی یا فناوری‌محور رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی امروز منتشر می‌شود.

کلید اولیه سؤالات آزمون دکتری وزارت بهداشت امروز منتشر می‌شود

به گزارش قدس آنلاین، آزمون پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی(PH.D) و دکتری تخصصی پژوهشی یا فناوری‌محور رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی طی روزهای پنج شنبه دوم و  جمعه سوم تیرماه ۱۴۰۱ برگزار شد و کلید اولیه آزمون فوق امروز یکشنبه پنجم تیرماه در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر می‌شود.

تعداد ۱۴ هزار داوطلب در آزمون دکتری تخصصی پزشکی سال ۱۴۰۱ ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۹ هزار داوطلب زن و ۵ هزار داوطلب مرد بودند. به عبارت دیگر ۶۴ درصد شرکت کنندگان را بانوان و ۳۶ درصد را آقایان تشکیل دادند.

آزمون فوق برای تمامی رشته‌ها به صورت کاغذی (دفترچه سؤالات و پاسخنامه کاغذی) برگزار شد.

ظرفیت اولیه پذیرش در رشته‌های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی دکتری تخصصی و پژوهشی (Ph.D) سال ۱۴۰۱ تعداد ۱۵۳۶ نفر تعیین شده است.

بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی، شرط داشتن نمره زبان به عنوان پیش نیاز برای شرکت در آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی حذف شده و درس زبان انگلیسی عمومی با ۳۰ سؤال (شامل ۱۰ سؤال درک مطلب، ۱۰ سؤال لغت و ۱۰ سؤال گرامر) با ضریب ۳ برای همه رشته‌ها به عنوان یکی از دروس امتحانی به آزمون اضافه شده است.

مهلت ارسال اعتراض به سؤالات از ۷ تا ۱۱ تیر ۱۴۰۱ بوده و اعلام موارد از طریق سامانه سنجش آموزش پزشکی و در قالب فرمت اعلام شده روی سایت امکان‌پذیر است و پس از رسیدگی به اعتراضات، نتایج اولیه آزمون در هفته اول مرداد ماه سال جاری اعلام خواهد شد و پس از آن مصاحبه انجام و نتایج نهایی در نیمه دوم شهریور ۱۴۰۱ اعلام خواهد شد.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.