مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی مشهد گفت: از روز یکشنبه، ۱۲ خرداد ماه، بهای نقدی خدمات اتوبوسرانی به مبلغ ۳۰۰۰ تومان اجرا خواهد شد.

بهای نقدی اتوبوس به ۳۰۰۰ تومان افزایش یافت

به گزارش قدس آنلاین، علی اصغر نیشابوری  اظهار کرد: بنابراین افرادی که بهای خدمات اتوبوس خود را از طریق من‌کارت پرداخت نکنند، باید مبلغ ۳۰۰۰ تومان را نقدی پرداخت کنند.

وی ضمن اشاره به اینکه در سال‌های اخیر افزایش چشمگیری در صنعت حمل و نقل اتفاق افتاده، گفت: بنابر اعلام مرکز آمار ایران در ۲ سال گذشته بالغ بر ۱۰۵ درصد افزایش در صنعت حمل ونقل درون‌شهری رخ داده است؛ لذا مصوبه‌ای در شورای قبلی به تصویب رسید که بنا بر آن شهروندانی که بهای خدمات اتوبوس خود از طریق من‌کارت پرداخت نمی‌کنند، بایستی مبلغی معادل بهای تمام شده بپردازند. این بهای تمام شده در سال ۱۴۰۱ برابر با جابه‌جایی یک نفر یعنی ۷۲۳۱ تومان تعیین شد.

نیشابوری ادامه داد: لایحه‌ای از این بابت به شورای اسلامی ارسال شد و پشنهاد مبلغ ۵۰۰۰ تومان داده شد که مورد تایید قرار نگرفت و نهایتا مبلغ ۳۰۰۰ تومان به تصویب رسید.

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی مشهد با اشاره به برخی خبرها مبنی بر افزایش سه برابری بهای نقدی اتوبوسرانی خاطرنشان کرد: بهای نقدی مصوب سال ۱۳۹۹، ۱۸۰۰ تومان بود. در سال ۱۴۰۰ افزایشی در این خصوص نداشتیم و امسال بهای نقدی از ۱۸۰۰ تومان به ۳۰۰۰ تومان افزایش یافت. در واقع بهای نقدی ۱۰۰۰ تومان نبود که اکنون بگویم با افزایش سه برابری روبه رو هستیم. اواخر خرداد ماه به دلیل اختلالی که در شارژ من‌کارت ایجاد شده بود، به صورت موقت بهای نقدی و من‌کارت یکی شد و بهای نقدی خدمات مبلغ ۱۰۰۰ تومان تعیین شد که اکنون این مشکل کاملا رفع شده است.

وی از شهروندان درخواست کرد برای پرداخت بهای خدمات اتوبوس از من‌کارت استفاده نمایند تا هزینه سفر کمتری پرداخت کنند.

انتهای پیام 

منبع: ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.