پنجشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۶

بازگشایی دفتر آسوشیتدپرس در غزه پس از گذشت بیش از یک سال

دفتر خبرگزاری آسوشیتدپرس پس از گذشت بیش از یک سال در نوار غزه مجددا بازگشایی شد.

دفتر آسوشیتدپرس

به گزارش قدس آنلاین، خبرگزاری آسوشیتدپرس پس از گذشت بیش از یک سال از تخریب دفترش در نوار غزه، در پی حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بازگشایی شد. در مراسم بازگشایی دفتر آسوشیتدپرس، رئیس این خبرگزاری، رئیس اجرایی و شماری دیگر از مسئولان آن حضور داشتند.

دیزی فراسینگهام، رئیس آسوشیتدپرس در این مراسم گفت: «تیم خبرنگاران غزه حتی در لحظاتی که دفتر ما تخریب شد و هفته‌های پس از آن هرگز تردید نکردند. آسوشیتدپرس بیش از نیم قرن است که در غزه فعالیت می‌کند و همچنان به روایت واقعیت‌های غزه و مردم آن ادامه خواهد داد.

دفتر آسوشیتدپرس به همراه چندین سازمان رسانه‌ای بین المللی از جمله الجزیره در جریان نبرد ۱۲ روزه غزه، در اثر بمباران برج مطبوعاتی الجلاء در غزه که دفاتر خبرگزاری‌ها در آن قرار داشت، تخریب شد.

سالی بازبی، سردبیر اجرایی آسوشیتدپرس، خواستار تحقیقات مستقل در مورد حمله هوایی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به ساختمان الجلاء شد و گفت: «دفتر آسوشیتدپرس ۱۵ سال است که در برج الجلاء است و همه از آن مطلع هستند و هیچ نشانی مبنی بر وجود نیروهای حماس در این ساختمان وجود ندارد.»

ارتش رژیم صهیونیستی قبل از حمله به این برج، یک ساعت به کارمندان و خبرنگاران در این برج فرصت داد تا ساختمان را تخلیه کنند و مدعی شد که حماس  از این ساحتمان به عنوان مقر  اطلاعات نظامی و نگهداری تسلیحات استفاده می‌کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب‌ها

نظر شما