بعد از سال ها بالاخره سپ بلاتر، رئیس سابق فیفا و میشل پلاتینی هر دو از اتهام فساد تبرئه شدند.

سپ بلاتر و میشل پلاتینی تبرئه شدند

به گزارش قدس آنلاین، سپ بلاتر، رئیس سابق فیفا و میشل پلاتینی، اسطوره فوتبال فرانسه و رئیس سابق یوفا، هر دو روز جمعه توسط دادگاه سوئیس از اتهامات فساد مالی تبرئه شدند. سپ بلاتر که ۱۷ سال هدایت فیفا را بر عهده داشت، توسط دادگاه جنایی فدرال در شهر بلینزونا در جنوب این کشور از اتهام کلاهبرداری تبرئه شد و این اتفاق در مورد میشل پلاتینی نیز رخ داد. این دو نفر که زمانی یکی از قدرتمندترین چهره‌های فوتبال جهان بودند، اتهامات مالی وارده به خود را رد کرده بودند و دادگاه نیز اظهارات بلاتر و پلاتینی را تصدیق کرد.

این اتهامات در ماه نوامبر و به دنبال تحقیقاتی که توسط دادستان در سال ۲۰۱۵ در مورد پرداخت ۱.۶ میلیون پوند رشوه توسط بلاتر در فوریه ۲۰۱۱ و از حساب فیفا به پلاتینی انجام داده بود، علیه آنها مطرح شد این پرونده باعث شد در سال ۲۰۱۵ سلطنت ۱۷ ساله بلاتر به عنوان رئیس فیفا پایان یابد و البته امیدهای پلاتینی برای جانشینی او را نیز از بین ببرد. پلاتینی نیز در سال ۲۰۱۶ مجبور به ترک مسند ریاست یوفا شد.

سپ بلاتر صبح جمعه در خارج از دادگاه جنایی فدرال سوئیس گفت: "من در زندگی خود بی گناه نبوده ام، اما در این مورد بی گناه هستم." پس از صدور حکم، پلاتینی مدعی شد که به دنبال مجرمینی خواهد بود که منجر به تشکیل پرونده علیه او شده و حیثیت او را لکه دار کردند. او در این رابطه گفت: "در این پرونده، مقصرانی وجود دارند که در این دادگاه حاضر نشدند. ما دوباره یکدیگر را ملاقات خواهیم کرد، زیرا من تسلیم نخواهم شد و تمام راه را در جستجوی حقیقت خواهم پیمود."

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.