اداره نظامی-مدنی منطقه خِرسون در شرق اوکراین می‌گوید در پی حمله موشکی نیروهای کی‌یف به انبارهای حاوی مواد شیمیایی، صدها آپارتمان تخریب شده و تلفات زیادی وجود دارد.

 انفجار مهیب در «خِرسون» بر اثر حمله موشکی اوکراین

به گزارش قدس آنلاین، منابع محلی بامداد سه‌شنبه از حمله موشکی نظامیان اوکراینی به منطقه «نووا کاخوفکا» واقع در استان خِرسون خبر دادند.

اداره نظامی-مدنی خرسون اعلام کرد که نیروهای اوکراینی با استفاده از سامانه موشک‌انداز متحرک (HIMARS) ساخت آمریکا به این منطقه حمله کردند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، در نتیجه این حمله، انبارهای حاوی «پتاسیم نیترات» که جزو مواد اولیه ساخت پیشرانه موشک است، هدف قرار گرفته و انفجار مهیبی رخ داد.

به گفته «ولادیمیر لئونتیف» رئیس اداره نظامی-مدنی خرسون، بیمارستان و ساختمان‌های مسکونی نزدیک این انبارها به شدت آسیب دیده و تلفات جانی گزارش شده است.

لئونتیف به اسپوتنیک گفت که حمله اوکراینی‌ها به نووا کاخوفکا، منجر به کشته‌شدن چندین نفر و زخمی‌شدن ده‌ها تن دیگر شده و «به معنای واقعی کلمه» صدها آپارتمان مسکونی را تخریب کرد.

وی توضیح داد: «طبق اطلاعات اولیه، این‌ها موشک‌های فوق دقیق آمریکایی هیمارس بودند. آنها عامدانه به مرکز شهر صلح‌طلب نووا کاخوفکا شلیک شدند».

این مقام نظامی همچنین افزود: «ما همچنان در حال دریافت مجروحان از منطقه هستیم، آمبولانس‌ها مستمر در حال کار هستند، تا اواسط روز فردا تعداد قربانیان را متوجه می‌شویم. ده‌ها مجروح، صدها آپارتمان، صدها نفر به معنای واقعی کلمه ویران شدند. تشخیص کشته‌شدگان در چنین آتش‌سوزی‌هایی بسیار دشوار است».

مقامات محلی نوا کاخوفکا نیز می‌گویند که تعداد دقیق قربانیان حمله اوکراین به شهر باید با فرا رسیدن صبح سه‌شنبه بررسی و اعلام شود.

پیش از این نیز وقوع انفجاری قوی نزدیک شهر آودیئیفکا، جایی که بزرگترین کارخانه تولید کُک و مواد شیمیایی اوکراین واقع شده، ابر قارچی شکل بزرگی ایجاد کرد.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.