۸ تیر

دولتمند خالف خواننده مشهور تاجیکستانی کنسرتی در تالار وحدت برگزار کرد و در آنجا آهنگی در وصف امام هشتم شیعیان، امام رضا علیه‌سلام خواند.

اجرای «شاه پناهم بده» با صدای خواننده تاجیک در تالار وحدت

به گزارش قدس آنلاین، دولتمند خالف خواننده مشهور تاجیکستانی کنسرتی در تالار وحدت برگزار کرد و در آنجا آهنگی در وصف امام هشتم شیعیان، امام رضا علیه‌سلام خواند.

این کنسرت، یکشنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۱ و از ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه برگزار شد و در آن قطعاتی چون «شاه پناهم بده»،«خون خدا»، «حیلت رها کن»، با اشعاری از مولانا، حافظ، شاعران تاجیک و... اجرا شد.

یکی از آهنگ‌هایی که در این اجرا به شدت مورد استقبال علاقه‌مندان قرار گرفت، آهنگِ «شاه پناهم بده» بود که در وصف امام رضا علیه‌سلام اجرا شد.

دولتمند خالُف هنرمند، نوازنده و خواننده‌ تاجیکستانی شش‌مقام را در کنسرواتوار موسیقی دوشنبه آموخته و برای نواختن دوتار، قیچک و سه‌تار، جوایزی را دریافت کرده است.  آوازهای او معمولا بر اساس اشعار مولوی ساخته شده‌اند.

دولتمند خالف خواننده و نوازنده سه‌تار و دمره، لایق‌شاه خالف خواننده و نوازنده کمانچه، سنگینمد خالف نوازنده تنبک، حاتم فریدونی نوازنده تنبک و دف، دانیار خالف نوازنده نی، نوراله باراتف نوازنده دوتار باس، روزی‌مد خالف نوازنده‌ رباب و محمدعلی مشرب‌اف نوازنده قانون، اعضای گروه این کنسرت را تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.