وزیر نیرو با بیان اینکه به خاطر گرمای هوا رکورد مصرف برق از ۶۸ هزار مگاوات گذشت، گفت:‌ ۳۸ درصد مشترکان برق کشور نسبت به سال قبل صرفه‌جویی انجام دادند و پاداش مدیریت مصرف گرفتند.

وزیر نیرو: ۳۸ درصد مشترکان برق پاداش صرفه‌جویی گرفتند

به گزارش قدس آنلاین، همزمان با موج گرما در کشور و افزایش مصرف برق علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو در ارتباط زنده با بخش خبر شبکه ۱۴ اظهار داشت: به خاطر گرما مصرف برق کشور دیروز هم رکوردشکنی کرد و از ۶۸ هزار و ۱۰۷ مگاوات فراتر رفت.

وی همچنین گفت: مهم‌ترین راهکار برای مقابله با رشد مصرف برق همکاری مشترکان و مصرف‌کنندگان برق در کشور است. خوشبختانه بر اساس بررسی قبوض خرداد تاکنون ۳۸ درصد مشترکان پاداش صرفه جویی گرفته‌اند،‌ یعنی نسبت به سال قبل کمتر مصرف کرده‌اند و این مهم‌ترین دلیل برای گذر از شرایط کنونی گرمای تابستان است.

وزیر نیرو همچنین از مردم و مصرف‌کنندگان برق دعوت کرد که باز هم همکاری خود با وزارت نیرو را ادامه دهند تا بتوانیم تابستان امسال را با کمترین مشکل در زمینه قطعی برق پشت سر بگذاریم.

وی همچنین در زمینه تولید برق گفت: با روی کار آمدن دولت سیزدهم و تدابیر اندیشیده شده برنامه‌ریزی شد که همه تعمیرات و توسعه نیروگاه‌های کشور تا اردیبهشت ماه به پایان برسد و حتی نیروگاه‌هایی که خارج از مدار بودند در مدار تولید قرار گرفتند.

به گفته وی؛ قرار شد برای تامین نیاز برق کشور ۶ هزار مگاوات تولید جدید برق داشته باشیم که به ظرفیت نیروگاه‌ها اضافه شود. بخش عمده‌ای از این رقم وارد مدار شده، همچنین تعمیرات نیروگاه‌ها تا اردیبهشت ماه به اتمام رسید.

محرابیان با تقدیر از متخصصان صنعت برق کشور گفت: واقعا تامین ۶۸ هزار مگاوات برق برای کشور حماسه‌ای به شمار می‌رود و خوشبختانه شبکه برق به صورت منظم به کار خود ادامه می‌دهد و تمام تلاش بر این است که شبکه برق در خدمت تولید به مردم قرار گیرد.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.