رئیس ستاد مکه مکرمه از آغاز پروازهای بازگشت حجاج از ۲۳ تیر ماه خبر داد و گفت: نخستین کاروانها فردا(پنجشنبه) فرودگاه جده را به مقصد ایران ترک می‌کنند.

پروازهای بازگشت حجاج از پنجشنبه آغاز می‌شود

به گزارش  قدس آنلاین به نقل از سازمان حج و زیارت، اکبر رضایی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۹ هزار و ۶۵۰ حاجی ایرانی و عوامل در سلامت کامل هستند و برنامه‌های انجام شده در کمال آرامش، عزت، کرامت، امنیت و سلامت صورت گرفته، افزود: از همه عوامل اجرایی و فرهنگی که در راستای رضایت‌مندی حداکثری زائران تلاش کرده اند تشکر می‌کنیم.

رئیس ستاد مکه مکرمه درباره اقدامات صورت گرفته و پیش رو گفت: خدمات بسیار مناسبی در مشاعر مقدسه (عرفات، مشعر الحرام و منا) به زائران ارائه شد که نسبت به سنوات قبل به لحاظ کیفیت و کمیت بهبود نسبی داشت؛ شرایط برودتی مناسب در خیمه‌ها، وجود تشک و ملحفه‌های بهداشتی، عدم قطعی برق به دلیل بهبود زیر ساخت‌ها و غیره بخشی از این خدمات اجرایی بود.

رضایی ادامه داد: همچنین خدمات درمانی مناسبی در عرفات و منا به زائران ارائه شد و مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر به صورت کامل به خدمت رسانی زائران پرداختند ضمن اینکه خوشبختانه بیماری ویروسی و مشکل خاصی مشاهده نشد.

وی درباره عزیمت کاروانهای مدینه بعد هم گفت: امروز (چهارشنبه) مصادف با بیست و دوم تیر ماه، ۱۱ کاروان با جمعیت یک هزار و ۳۰۰ نفر راهی مدینه منوره شدند تا به زیارت حرم نبوی و قبور ائمه معصومین در بقیع مشرف شوند.

رئیس ستاد مکه مکرمه افزود: در حال حاضر نخستین زائران مدینه بعد وارد شهر پیامبر (ص) شده اند و بعد از پنج روز حضور در این شهر راهی کشور می شوند.

رضایی تصریح کرد: طی روزهای آتی نیز کاروانهای مدینه بعد براساس زمانبندی تعیین شده وارد شهر مدینه منوره می‌شوند. اعزام‌ های مدینه بعد تا دوم مرداد ماه ادامه می‌یابد و مدینه منوره نیز تا روز هفتم مرداد ماه تخلیه می‌شود.

وی با بیان اینکه بازگشت زائران کشور از بامداد فردا آغاز می شود، گفت: نخستین کاروانهای خروجی به کشور صبح فردا فرودگاه جده را به مقصد ایران ترک می‌کنند.

رئیس ستاد مکه مکرمه افزود: آخرین خروجی زائران و عوامل ما از مکه مکرمه ششم مرداد ماه خواهد بود و این شهر از حضور زائران ایرانی خالی می‌شود.

رضایی با بیان اینکه جداول پروازی بازگشت زائران تعیین شده است، تصریح کرد: اولین پروازهای فرودگاه جده به مقصد فرودگاههای تهران و تبریز است.

وی برای همه زائران کشور آرزوی سلامت و حجی مقبول کرد و گفت: خادمان حجاج در مدینه منوره و مکه مکرمه تا حضور آخرین زائر به خدمت رسانی خاضعانه خود ادامه می‌دهند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.