همسر رئیس جمهور اوکراین در واشنگتن با رئیس جمهور آمریکا و وزیر امور خارجه این کشور دیدار کرد.

ملاقات همسر زلنسکی با ساکنین کاخ سفید

به گزارش قدس آنلاین، «اولِنا زلنسکی» همسر رئیس جمهور اوکراین روز سه‌شنبه با «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا و همسرس درباره افزایش حمایت‌های غرب دیدار و گفت‌وگو کرد.

به نوشته وبگاه شبکه «فاکس نیوز»، همسر زلنسکی علاوه بر دیدار با بایدن و همسرش، با «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا نیز ملاقات کرد.

«ند پرایس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره این دیدار گفت، بلینکن بر «تعهد آمریکا نسبت به حمایت از پیروزی اوکراین» تأکید کرد.

پرایس افزود، بلینکن همچنین تأکید کرد که واشنگتن به فراهم کردن کمک‌های مختلف برای حمایت از پاسخ اوکراین به روسیه ادامه خواهد داد که ابتکار بانوی اول اوکراین برای حمایت از شهروندان دچار آسیب روحی ناشی از جنگ از جمله آن‌ها است.

سفر اولنا زلنسکی به آمریکا در حالی انجام شده که اخیراً «دمیترو کولِبا» وزیر خارجه اوکراین از تماس تلفنی با بلینکن و «آنالنا بائربوک» همتای آلمانی و گفتگو درباره جنگ با روسیه خبر داد.

کولبا در این‌ باره گفت: «من بر نیاز فوری به افزایش عرضه توپخانه‌های خودکششی هویتزر آلمانی و موشک‌اندازهای چندگانه به اوکراین تاکید کردم. ما اقدامات بعدی برای رفع انسداد صادرات مواد غذایی اوکراین را نیز هماهنگ کردیم».

روز گذشته (سه شنبه) جان کربی سخنگوی هماهنگ کننده شورای امنیت ملی آمریکا برای ارتباطات استراتژیک اعلام کرد که دولت جو بایدن اواخر هفته بسته کمکهای تسلیحاتی و نظامی برای اوکراین که شامل سیستمهای پرتاب متحرک هیمارس است را معرفی و اعلام خواهد کرد.

علی‌رغم کمک‌های آمریکا و متحدانش در اروپا از اوکراین، به گفته مقامات کی‌یف، روسیه توانسته حدود سی درصد از خاک این کشور را تصرف کند و گزارش‌ها حاکی از این است که موج بعدی حمله زمینی روسیه علیه اوکراین در راه است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.