گروهک پ.ک.ک سخن آنکارا مبنی بر اینکه عامل حمله به گردشگران عراقی این گروهک بوده را تکذیب کرد.

پ.ک.ک حمله به گردشگران عراقی را تکذیب کرد

به گزارش قدس آنلاین، گروهک حزب کارگران کردستان عراق، موسوم به پ.ک.ک، روز پنج شنبه در بیانیه‌ای گفت که هیچ نقشی در حمله به گردشگران عراقی نداشته است.

به نوشته وبگاه الرابعه، در این بیانیه آمده است: «ما هیچ نیرویی در تفرجگاه برخ نداریم و بلندی‌های اطراف این منطقه از سوی نیروهای ترکیه اشغال شده است.»

پ.ک.ک افزود: «حکومت ترکیه به دنبال کشتار مردم و اخراج آن‌ها از منطقه است. هیچ کس حق ندارد تا این جنایت عامدانه ترکیه را سرپوش بگذارد و این اولین باری نیست که چنین کشتاری رخ می‌دهد.»

در ادامه این بیانیه آمده است که حمله ارتش ترکیه در ۱۱ آگوست نیز منجر به کشته شدن دو فرمانده عالی رتبه عراقی در شمال این کشور شد و ترکیه در سال‌های اخیر غیرنظامیان را در مناطق بامزی و کانی ماسی نیز هدف قرار داده است.

بیانیه پ.ک.ک پس از آن صادر می‌شود که وزارت خارجه ترکیه شب گذشته در واکنش به کشته شدن گردشگران عراقی در نزدیکی مرز ترکیه، مدعی شد ارزیابی اولیه حاکی از آن است که این حمله توسط پ‌ک‌ک انجام شده است.

منابع خبری عراق، عصر روز گذشته، از حمله ارتش ترکیه به شمال این کشور و اصابت یک گلوله توپ به تفرجگاهی در منطقه کردستان عراق خبر دادند.

رسانه‌های عراقی گزارش دادند که در پی این حمله، تعدادی غیرنظامی کشته و چند نفر دیگر مجروح شده‌اند. مرکز اطلاع‌رسانی امنیتی عراق لحظاتی پس از انتشار این گزارش خبر رسانه‌ها را تأیید کرد و خبر داد که به دنبال این حمله، هشت نفر کشته و ۲۳ تن دیگر مجروح شده‌اند.

در این راستا «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق ضمن نسبت دادن این حمله به ترکیه، تأکید کرد: «عراق حق کامل خود در پاسخ به این تجاوزها را محفوظ می‌داند و تمام اقدامات لازم برای حفظ مردم این کشور و تحمیل کردن تبعات تنش مستمر به طرف متجاوز را اتخاذ خواهد کرد.»

 «سید مقتدی الصدر» رهبر جریان صدر نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ترکیه با این گمان که عراق نمی‌تواند پاسخ دهد مگر -با عرض تأسف شدید- با بیانیه ضعیف وزارت خارجه، وقاحتش را زیاد کرده است لذا به عنوان گام اول من تنش از طریق موارد زیر یا با برخی از این موارد را پیشنهاد می‌کنم.» 

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.