۸ تیر

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به نحوه اجرای طرح امنیت اجتماعی و اخلاقی انتقاد کردند.

انتقاد تعدادی از نمایندگان درباره شیوه اجرای طرح امنیت اجتماعی

به گزارش قدس آنلاین، در پی اجرای طرح امنیت اجتماعی و طرح انتقاداتی در این زمینه تعدادی از نمایندگان در صفحات شخصی خود در توییتر به این موضوع واکنش نشان دادند که در زیر می خوانید:

زهرا شیخی نماینده اصفهان و عضو فراکسیون زنان:

«موضوع ⁧‫حجاب‬⁩ یک سیاست حاکمیتی و مورد اقبال قاطبه مردم است، به همین دلیل قانونا بایستی از آن صیانت کرد. اما تقلیل مسأله به ⁧‫فراجا‬⁩ بعنوان متولی برخورد با بی قانونی و هنجارشکنی رسمی، خلاف انصاف و در نهایت تقویت خط دشمن در تضعیف نهاد حافظ امنیت و ایجاد بی ثباتی اجتماعی است.»

شیخی در این توییت از هشتگ «ایران عفیف» استفاده کرد.

سید احمد آوایی نماینده دزفول و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

«"ارشاد" با "اجبار" قابل جمع نیست. در ⁧‫اجبار‬⁩ نوعی خشونت نهفته است و در ⁧‫ارشاد‬⁩، عطوفت. جامعه ایرانی نیاز به مهر و عطوفت دارد نه اجبار و خشونت. اگر تاکید بر قانون‌مداری است، راه آن ⁧‫فرهنگ‌سازی‬⁩ است.»

جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده تایباد و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

«نقض حقوق شهروندی و بی احترامی به مردم نه شیوه ای اسلامی است نه امر به معروف؛ بلکه خود منکری عظیم و ضربه ای هولناک به انسجام و امنیت ملی است؛ مردم گرفتار درد معیشت خود هستند؛ بزرگترین امر به معروف؛ استفاده از همه ظرفیت کشور برای کاهش رنج ملت ایران است. ملت را دریابیم بدون مردم هیچیم.»

روح الله حضرت پور نماینده ارومیه و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

«هیچ جریان، نهاد یا ارگانی اجازه ندارد حقوق شهروندی مردم را نقض و به آنها بی‌احترامی کند یا به نام امر به معروف و نهی از منکر تیشه بر ریشه اسلام و مکارم اخلاق بزند. رفتار فعلی جز چند دسته کردن مردم عایدی نداشته زیرا برخورد سلبی و بی ضابطه جایگاهی در قانون و دین مهربانی ها ندارد.»

منبع: ایسنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.