شنبه ۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۶

فرمانده مرزبانی فراجا در مشهد خبر داد:

دستگیری بیش از هزار قاچاقچی مسلح در مرزهای کشور

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران گفت: مرزبانان طی یک سال گذشته هزار و ۱۴۸ قاچاقچی مسلح که برای رساندن کالاهای قاچاق قصد ورود به کشور را داشتند دستگیر کردند.

فرمانده مرزبانی

به گزارش قدس آنلاین، سردار احمدعلی گودرزی روز شنبه در حاشیه آیین دانش‌آموختگی فراگیران مرکز آموزش مرزبانی خراسان‌ رضوی در مشهد افزود: قاچاق و ورودکالاهای قاچاق از توطئه های استکبار علیه کشور است و در مرزها به صورت قاطع با پدیده قاچاق برخورد می‌شود.

وی اضافه کرد: طی یک سال گذشته ۲ هزار و ۲۷۰ پرونده قاچاق در مرزبانی تشکیل شده همچنین چهار هزار و ۷۲۰ میلیارد تومان عوارض نیز از قاچاقچیان اخذ و به حساب دولت واریز شده است.

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران گفت: کشف بیش از چهار هزار قبضه سلاح و مهمات در مرزهای کشور از دیگر اقدامات مرزبانی در برخورد با قاچاقچیان بوده است.

گودرزی افزود: دشمن خارجی و اشرار مسلح، قصد نفوذ و ایجاد ناامنی در داخل کشور را دارند به طوری که در سه روز قبل ۲ مورد درگیری با اشرار در استان کردستان رخ داد که در این ۲ عملیات تعداد زیادی سلاح از اشرار کشف شد و تعدادی نیز به هلاکت رسیدند همچنین در این درگیریها ۲ نفر از درجه داران مرزبانی نیز  شهید شدند و یک مرزبان درجه دار هم با اصابت گلوله مجروح شد.

وی اضافه کرد: مرزبانان با فراگیری آموزش‌های تخصصی و رزمی و در اختیار داشتن سیستم های الکترونیکی و اپتیکی در محافظت از مرزها به خوبی عمل می کنند و اجازه تجاورز به اشرار و بیگانگان را نمی‌دهند.

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران گفت: بین مرزبانان و مرزنشینان نیز انسجام خوبی وجود دارد و چتر حمایتی مرزبانان از مرزنشینان باعث می‌شود آنها نیز در موارد اضطرار کمک خوبی برای مرزبانان باشند.

انتهای پیام

منبع: ایرنا
 

برچسب‌ها

نظر شما