سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد تمامی نیروهای نظامی، کل ارتش و کمیته‌های مردمی یمن آماده و حاضر هستند تا در صورت لزوم از برادران فلسطینی خود حمایت کنند.

نیروهای مسلح یمن حمایت خود را از فلسطین اعلام کردند

به گزارش قدس آنلاین، بعد از جنبش انصارالله، نیروهای مسلح یمن نیز از مبارزه جنبش مقاومت جهاد اسلامی فلسطین با رژیم کودک‌کُش صهیونیستی حمایت کرد.

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد یکشنبه اعلام کرد: «تمامی نیروهای نظامی، کل ارتش و کمیته‌های مردمی یمن آماده و حاضر هستند تا در صورت لزوم از برادران فلسطینی خود حمایت کنند».

به نوشته وبگاه «المسیره»، سریع تاکید کرد: «نیروهای مسلح یمن آماده هرگونه دستور رهبری برای حمایت از مردم فلسطین در صورت لزوم هستند. ما یک ملت و یک امت هستیم و هرگونه حمله به فلسطین، حمله به یمن و کل مقاومت است».

پیش از این نیز «ضیف الله الشامی» سخنگوی دولت نجات ملی یمن تجاوزات صهیونیست‌ها به نوار غزه و جنایت ترور «تیسیر الجعبری» فرمانده سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین را بشدت محکوم کرد و موضع ثابت یمن در حمایت از ملت فلسطین و مقاومت قهرمانانه آن تا آزادسازی سرزمین اشغالی فلسطین را مورد تأکید قرار داد.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی عصر روز جمعه دور تازه‌ای از حملات علیه نوار غزه تحت نام «عملیات سپیده‌دم» را آغاز کرده و طی آن «تیسیر الجعبری» فرمانده ارشد «سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین و نُه نفر دیگر از جمله یک دختربچه پنج ساله را به شهادت رساندند.

گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به این حملات، شلیک موشک‌ به شهرک‌های اطراف نوار غزه و فلسطین اشغالی از جمله جنوب تل‌آویو را آغاز کردند. سرایا القدس در این خصوص اعلام کرد که مبارزان فلسطینی بیش از ۱۰۰ موشک به شهرک‌های صهیونیستی اطراف غزه و تل‌آویو شلیک کرده‌اند.

وزارت بهداشت نوار غزه بامداد یکشنبه اعلام کرد از زمان آغاز عملیات جدید رژیم ددمنش صهیونیستی به نوار غزه، ۲۴ فلسطینی از جمله ۶ کودک به شهادت رسیده و ۲۱۵ نفر دیگر مجروح شدند.

انتهای پیام/

منبع: فارس

برچسب‌ها

تبادل نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.